SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BELEDİYE İŞÇİLERİ MÜCADELEMİZ BİTMEYECEK

Aliağa Belediye işçileri direnişlerini 82'inci gününde Aliağa belediyesi önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

07 Ağustos 2019 13:53 aliaga 448
BELEDİYE İŞÇİLERİ MÜCADELEMİZ BİTMEYECEK
82 gündür Demokrasi Meydanı'nda direnişte olan Aliağa Belediye işçileri, Aliağa Belediyesi önünde gerçekleştirdikleri basın açıklamasında "82 gündür devam eden onurlu direnişimize olan inancımızla selamlıyoruz sizleri. Aşımızı ekmeğimizi evimize götürdüğümüz işimizden haksız hukuksuz bir şekilde çıkarılalı neredeyse 3 ay oldu. Bu üç aylık sürede direncimizin kırılıp mücadelemizin sekteye uğrayacağını düşünenler büyük bir hayal kırıklığına uğradılar” dedi. 
Belediye işçilerinin açıklamasına Petrol İş Sendikası Aliağa Şubesi yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri de destek verdi. 
Mayıs ayı maaşlarını ve işçilik alacaklarının halen hesaplarına yatırılmadığını hatırlatan işçiler, protokol imzalatarak işçilerin mücadelesinin sekteye uğramayacağının altını çizdikleri açıklamada "Bizleri yıllarımızı verdiğimiz işimizden edenler emek ve demokrasi kavramlarını bırakın, yakın bir zamana kadar bu kentin yolunu dahi bilmeyenlere hazırlattıkları protokolleri işten çıkarttıkları emekçi arkadaşlarımıza imzalatarak mücadelemizi sekteye uğratacaklarını zannettiler. Biz ilk günden itibaren şuna inandık sayımız ne olursa olsun bize karşı işlenen bu sosyal cinayetin hesabını hukuk önünde soracağız. Belediye Başkanı Serkan Acar da hukuk önünde bunun hesabını veremeyeceğini ve ceza alacağını bildiği için protokol adı altındaki ahlaksız teklifler ile bu cezai sorumluluktan kurtulmaya çalışmaktadır. Buradan tekrar ediyoruz bedeli ne olursa olsun bu haklı davamızdan asla ama asla vazgeçmeyeceğiz.” İfadelerinde bulundu. 
İşçiler basın açıklamasının ardından belediye binası içerisine girerek belediye çalışanlarını haklı mücadelelerine destek vermeye çağırdı. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER