SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BELEDİYE İŞÇİLERİ OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI

Aliağa Belediyesi'nde işten çıkarılan işçiler Aliağa Demokrasi Meydanı'nda işe geri alınma talebiyle nöbet başlattı.

20 Mayıs 2019 19:15 aliaga 915
BELEDİYE İŞÇİLERİ OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI
Aliağa Belediyesi'nde işten çıkarılan altı işçilerin işe geri alınması ve işten çıkarılmaların yasaklanması için bir basın açıklaması düzenleyen Genel- İş İzmir 5 Nolu Şube "Tüm demokratik kitle örgütlerini, kurum ve kuruluşları ve Aliağa halkını atılan arkadaşlarımızın İŞLERİNE GERİ DÖNMEK için başlattıkları mücadeleye destek vermeye çağırıyoruz.” dedi. 
Son günlerde Aliağa belediyesinde gerçekleşen işten aramalara İzmir Genel İş 5 Nolu şubesi tepki gösterdi. Aliağa Demokrasi Meydanı'nda yapılan açıklamayı okuyan Genel İş İzmir 5 Nolu Şube Başkanı Ali Haydar Kara, Aliağa Belediyesi'nde Salı gününden bu yana altı işçinin işten çıkarıldığını belirterek, "Çok farklı rakamlar dile getirilse de yeni çıkışların olacağına dair söylentiler hızla yayılmaktadır. Böyle bir ortamda işçilerin verimli ve huzurlu bir şekilde çalışmaları mümkün müdür?” dedi. Hiç bir ikna edici gerekçe sunulmadığını dikkat çeken Kara, "Bu altı arkadaşımız çalışanlara göz dağı verilmek için mi çıkarıldılar? İşten atılmayı gerektirecek bir kabahat mı işlediler? İşten kaçıp, verimsiz mi çalıştılar? Belediyenin yaşadığı ekonomik sıkıntılardan kaynaklı mı çıkarıldılar? Eğer öyleyse niye bu arkadaşlar seçildi?” diye konuştu.
 İşten atılan işçilerin seçimde gösterdiği tutum üzerinden çıkarılma ihtimalinin vahim bir durum olduğunu söyleyen Kara, "Bu şekilde iş barışı da toplumsal barış da yara alır. Başka bir aday kazansaydı ve o da aynı şeyi yapsaydı sendikamız ve işçiler olarak yine karşı çıkardık. Sendikamızın ve üyelerinin seçilmiş belediye başkanı ve hiç kimseyle bir sorunu yoktur. Bizim tek amacımız işimizi, ekmeğimizi ve haklarımızı korumaktır” dedi
Genel İş Sendikası İzmir 5 Nolu Şube Başkanı Ali Haydar Kara bu günden itibaren işe geri dönmek talebiyle Demokrasi Meydanı'nda oturma eylemi başlatan işçilerle dayanışmaya çağırarak "Tüm demokratik kitle örgütlerini, kurum ve kuruluşları ve Aliağa halkını atılan arkadaşlarımızın İŞLERİNE GERİ DÖNMEK için başlattıkları mücadeleye destek vermeye çağırıyoruz.” dedi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER