SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BELEDİYE İŞÇİLERİYLE DAYANIŞMA BÜYÜYOR

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

04 Temmuz 2019 16:30 aliaga 403
BELEDİYE İŞÇİLERİYLE DAYANIŞMA BÜYÜYOR
İşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçileri direnişlerine Demokrasi Meydanı'nda devam ediyor. Gün boyu çadırda Aliağa halkı ile işten çıkarılmalarının haksız olduğu üzerine bilgilendirme çalışmalarında bulunan işçiler aynı zamanda pazaryerlerinde imza stantları kurup, esnaf bildirileri dağıtarak mücadele etmeye devam ediyor. 
Önceki gün Çarşamba pazarında kurulan imza standında Aliağa halkından işlerine geri dönebilmek için imza isteyen Aliağa Belediye İşçileri hukuksuz bir şekilde işten çıkarıldıklarını ve belediye başkanı Acar'ın bu yetkiyi halktan aldığını dile getiren konuşmasını Aliağalı vatandaşlarla paylaştı. İmza standına vatandaşların yoğun ilgisi gözden kaçmazken imza atan vatandaşlar "Biz başkana böyle bir yetki vermedik. Bizlere hizmet üretmesi için oy kullandık. İşten çıkarmaların durdurulmasını ve atılan işçilerin geri alınmasını istiyoruz” vurgusunda bulundu. 
EMEKLİ-SEN'DEN DAYANIŞMA ZİYARETİ
İşçilerin direnişinin 47'inci gününde DİSK Emekli-Sen üyeleri öğle yemeğinde bir destek ziyaretinde bulundu. 
Ziyaret esnasında bir konuşma yapan Disk Emekli-Sen Aliağa Şube Başkanı Sabahattin Yeşiltepe "" Belediyedeki işlerinden atılan arkadaşlarımıza destek vermek amacıyla karınca kararınca bir katkı koymak istedik. Örgütsüz toplumlarda, biat kültürünün yoğun olduğu bir ülkede yaşadığımız için yarına dair neler olacağı konusunda bir bilgimiz yok. Bu durumun en büyük acısını da işçi arkadaşlarımız çekiyor. Bir belediye başkanının kendi çıkarları doğrultusunda yapmış olduğu şey utanç verici. Ama örgütsüz toplumların düşmüş olduğu durum ortada. Bölünürsek yok oluruz. Bölüşürsek çok oluruz. Biz çok olmak istiyoruz. İnadına örgütlenmek istiyoruz. İşçi arkadaşlarımızın her zaman yanındayız." dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER