SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BELEDİYEYE BORÇLANMA YETKİSİ

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

03 Temmuz 2019 13:54 aliaga 808
BELEDİYEYE BORÇLANMA YETKİSİ
CHP grubunun protesto etmesi üzerine bu sabah saat: 09.00'a ertelenen Aliağa Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısına Cumhur İttifakı tam kadro katılırken Millet İttifakı'ndan iki meclis üyesinin mazeret bildirerek katılmaması oy dengesini etkiledi. Bu meclis aritmetiğiyle protokol imzalayan işçilere tazminatlarını ödeyebilmek için borçlanma talep eden Başkan Acar, gündem dışı 5 önerge ile de toplamda 180 milyon daha borçlanma yetkisini aldı. 
Sabah saatlerinde Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirilen meclis toplantısını işten çıkarılan Aliağa Belediye işçileri de izledi. İşten çıkarılan 179 işçiden protokol imzalayan 36'sının tazminatlarını ödemek için borçlanma yetkisi istenen 18'inci madde oy çokluğu ile kabul edildi. 
Meclis salonunda yapılan toplantının gündeminde başkanlıktan gelen önergeler, komisyondan gelen raporlar ve gündem dışı önergeler yer aldı. Meclis üyelerinin oylamasına sunulan 49 madde tek tek oylandı. Başkanlıktan gelen önergeler kapsamında 1-2-3-4-5-6-7-8-10-11-13 ve 15'inci maddeler oy çokluğu ile İmar Komisyonu'na havale edildi. 9-12-16 ve 18'inci maddeler oy çokluğu ile kabul edilirken 14 ve 17'inci maddeler İmar ve Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.
10 Haziran 2019 tarihli meclis tutanaklarının okunup oylanması ile başlayan toplantı beş adet gündem dışı önergenin meclis gündemine alınması ile devam etti. Cumhur İttifakı'nın önerisiyle gündeme eklenen beş madde içerisinde belediye şirketlerinin (Aliağa Petrol Anonim Şirketi için 50 milyon, Jeotermal Anonim Şirketi için 30 milyon) yatırım işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve Aliağa'da yapılacak yatırımlar için toplamda 180 milyon borçlanma yetkisi, belediye şirketlerinin vergi borçlarına karşılık 59 adet gayrimenkulün Hazine ve Sosyal Güvenlik kurumlarına devri ile Petrol Anonim Şirketi'nin sermaye artışı için gayrimenkul devri ve yeni yatırımlar için planlanan için belediyeye ait iki arazinin Aliağa Belediyesi Petrol Anonim Şirketi'ne devredilmesi yer aldı. Gündeme alınan maddeler oy çokluğu ile kabul edildi. 
KOMİSYONDAN GELEN RAPORLAR
Komisyondan gelen raporlar kapsamındaki 17 ve 18'inci maddeler oy çokluğu ile reddedilirken geri kalan tüm raporlar komisyonlardan geldiği şekliyle oy çokluğu ile kabul edildi.
Temmuz ayı olağan meclisi oturuma katılmayan Sami Toydemir ile Seçil Adalet Işık'ın mazeretlerinin oylanması ve bir sonraki meclisin 6 Ağustos 2019 Salı günü saat 18.00'da toplanmasına karar verilmesiyle son buldu.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER