SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU OKULLAR SERTİFİKALARINI ALDI

"Beslenme Dostu Okullar” programlarına göre yükümlülüklerini yerine getiren okullar ve kurumlar sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

07 Kasım 2018 17:18 aliaga 341
BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU OKULLAR SERTİFİKALARINI ALDI
Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı birlikteliğinde yürütülen, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla yürütülen "Beyaz Bayrak” ve Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması başlığı kapsamında yürütülen "Beslenme Dostu Okullar” programlarına göre yükümlülüklerini yerine getiren okullar ve kurumlar sertifikalarını Tüpraş Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen törenle aldılar.
Sertifika ve pirinç levha almaya hak kazanan okul temsilcileri belgelerini Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Zehra Tuba Kabakçıoğlu, Sağlık Müdürü Dr. Özkan Orhun, Şube Müdürü Hayati Yavuz'dan aldılar.
Törende 25 Okul "Beslenme Dostu Okul Sertifikası”, 20 Okul "Beyaz Bayrak” aldılar. Aliağa'da beyaz bayraklı okul sayısı 56'ya, beslenme dostu Okul sayısı 36'ya ulaştı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER