SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BU YALNIZCA ROZET DEĞİŞİKLİĞİDİR

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dervişoğlu, İYİ Partili olup da diğer siyasi partilerden seçime giren ve kazanan adaylara "partinize dönün" dedi.

05 Nisan 2019 12:45 aliaga 962
BU YALNIZCA ROZET DEĞİŞİKLİĞİDİR
İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, teşkilatlara gönderdiği genelge ile, diğer siyasi partilerden seçime giren ve kazanan adayların, mazbatalarını aldıktan sonra istifa ederek İYİ Parti'ye dönmelerini istendi.
İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu'nun, İzmir'in bazı ilçelerinde partilerinden istifa edip CHP listelerinden belediye meclis üyesi yazılan İYİ Partililerin, bu kez CHP'den ayrılarak kendi partilerine dönmeleri için teşkilatlara genelge gönderdiği öğrenildi. 
İTTİFAK DEVAM EDECEK
Aliağa'da CHP ile ittifak yaparak Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Sedat Sarı ve Gülten Taşbaş'ın mazbatalarını teslim aldıktan sonra İyi Parti'ye geçerek mecliste kendi grubunu oluşturacağı İyi Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar tarafından da doğrulandı. Adar bu değişikliğin ittifakın bozulması demek olmadığını açıklayarak "Bu yalnızca bir rozet değişikliğidir. Seçimlerden önce de ön görülen ve seçimlerden sonra Genel Başkan Yardımcımızın teşkilatlarımıza gönderdiği genelge ile kesinleşen bu durum Millet İttifakı'nın sona ermesi anlamına gelmiyor. CHP ve İyi Parti'nin 24 Haziran Genel Seçimlerinde kurduğu ve 31 Mart Yerel Seçimlerinde başarıya ulaştırdığı Millet İttifakı 2024 yılına kadar yerelde ve Türkiye genelinde devam edecektir. Burada gerçekleşecek olan Sedat Sarı ve Gülten Taşbaş arkadaşlarımızın partilerinin rozetini takarak Aliağa Belediye Meclisi'nde kurumsal temsileyetimizi taşımasıdır.” şeklinde konuştu. 
İTTİFAKIN RUHUNA UYGUN 
CHP listesinden Aliağa Belediye Meclisi'ne seçilen ve mazbatalarını aldıktan sonra İyi Parti'ye geçecekleri açıklanan isimlerden Sedat Sarı "Bu genelge yalnızca Aliağa özelinde bir genelge değil. Biliyorsunuz seçim kanunu gereği tek bir liste ile ittifak adayları seçimlere girebiliyor. Tüm ittifaklarda yaşanan bu durumu, seçildikten sonra kişilerin partilerine dönmesini ittifakın prensibi olarak değerlendirmek gerekiyor. İttifak yapmanın ruhuna uygun bir durum. Aliağa'da seçilen belediye meclis üyelerinin kendi partilerine ne zaman, ne şekilde geçeceği aritmetik hesaplar yapıldıktan sonra partimizin yönetici kadroları ile yapacağı görüşmeler sonrasında belirlenecek. Biz de partimizin aldığı karar doğrultusunda hareket edeceğiz. Ancak bunun İttifakı'n sona erdiği şeklinde yorumlanması doğru değildir.” dedi. 
GENEL MERKEZİMİZİN KARARINI UYGULAYACAĞIZ
Gülten Taşbaş ise "Millet İttifakı'nın kurulması aşamasında Genel Merkezimizin, İl ve İlçe Teşkilatlarımızın aldığı kararlar doğrultusunda hareket ettik. Seçimler sona erdikten sonra da bu şekilde hareket edeceğiz. Önce Genel Merkezimiz sonra da İlçe Teşkilatımız ve İlçe Başkanımız nasıl bir karar alırsa bizler de buna göre adım atacağız” diye konuştu.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER