SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BÜLENT ECEVİT HEYKELİ ONARILDI

DSP Aliağa rica etti, Dikili Belediyesi onardı.

02 Ekim 2018 13:07 aliaga 430
BÜLENT ECEVİT HEYKELİ ONARILDI
GAZETE POYRAZ- DSP Aliağa İlçe Örgütü'nün Dikili Belediyesi'ne gerçekleştirdiği ziyaret sonrası 2015 yılında Dikili'ye CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun hediye ettiği Bülent Ecevit'in heykeli onarıma alındı.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun'un görevde bulunduğu 1 yıllık süre içerisinde gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar anısına armağan edildiği belirtilen 2 metrelik heykeli, dünyaca ünlü şair Ahmed Arif'in oğlu heykeltıraş Filinta Önal yapmıştı. 
DSP Aliağa İlçe Yöneticilerinin Dikili ziyaretleri sırasında heykelin yıpranmış olduğunu gözlemlemeleri üzerine DİKİLİ Belediyesi'nden heykelin yenilenmesi yönünde ricacı oldular. DSP Aliağa İlçe Başkanı Osman Kocabıyık "Dikili ziyaretimizde şehirde bulunan liderimiz Bülent Ecevit heykelinin bakımız kaldığını ve boyalarının döküldüğünü fark ettik. Heykelin bu hali şehre yakışmayacağından ötürü yönetimde bulunan arkadaşlarımızla DİKİLİ Belediyesi'ne heykelin bakıma alınması yönünde ricada bulunduk. Kendilerinin imkanları yoksa bizim bu bakımı gerçekleştirebileceğimizi ilettik. Sağ olsunlar gerekli bakımı yaptılar. Heykel bakım ve boya işlemlerinin ardından Bülent Ecevit'in hatırasına yakışır bir şekilde kentin sokaklarını süslemeye devam ediyor. İkazımızı ve ricamızı geri çevirmeyen Dikili Belediyesi'ne teşekkürlerimizi iletiyoruz.” dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER