SİTE SAĞ REKLAM ALANI

CHP'DE 6 İLÇEYE 35 ADAY

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

30 Ekim 2018 12:25 aliaga 755
CHP'DE 6 İLÇEYE 35 ADAY
Cumhuriyet Halk Partisi'nde adaylık başvurusu için verilen süre sona erdi. 19 Ekim olarak açıklanan ve sonrasında bir hafta uzatılan süre sonunda belediye başkanlığı ve meclis üyeliği için aday adaylığı başvurusunda bulunanlar, dosyalarını teslim ettiler. Kamu görevlileri ise başvuruda bulunmak için YSK'nın belirlediği takvim doğrultusunda 1 Aralık tarihinden itibaren görevlerinden istifa ederek dosyalarını verebilecekler.

Verilen süre sonunda İzmir Büyükşehir belediyesi için aday adaylığına 9 başvuru yapılırken, ilçe belediyeleri için toplam 328 başvuru gerçekleşti.

Büyükşehir için, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Karşıyaka Belediyesi eski Başkanı Cevat Durak, Bergama Belediyesi eski Başkanı Sefa Taşkın, Karabağlar Belediye Başkanı Hasan Karabağ, İzmir eski milletvekilleri Musa Çam ile Canan Arıtman, CHP İzmir eski İl Başkanı Kemal Karataş, İzmir Barosu eski Başkanı Aydın Özcan ve parti eğitmenlerinden Seniye Nazik Işık resmi başvuruda bulundu.

Buna göre, Bakırçay bölgesinde Aliağa, bergama, Dikili, Foça, Kınık ve Menemen ilçelerinde CHP'den toplam 35 belediye başkan aday adayı başvuruda bulunurken, belediye meclis üyeliği için de 185 kişi dosya teslim etti. Bergama'da mevcut belediye başkanı Mehmet Gönenç tekrar aday olmayacağını açıklarken, Kınık ilçesinde de belediye meclis üyeliği için hiç kimsenin başvuruda bulunmaması dikkat çekti.

Bakırçay bölgesinde 2019 Yerel seçimleri için başvuruda bulunanların listesi şöyle:

Aliağa: Özcan Durmaz, Barış Eroğlu, Erol Güngör, Remzi Özcan, Osman Murat, Ümit Devran, Ulviye Öztürk. 27 kişi de meclis üyeliği başvurusu yaptı.

Bergama: İdris Yavuzyılmaz, Salih Özçiftçi, Akın Yasa. Meclis üyeliği için de 6 kişi başvuru yaptı.

Dikili: Adil Kırgöz, İsmail Hakkı Şener, Haydar Eren, Ali Asker Koç, Saygın İkiz, Gazi Akıncı, Mustafa Tosun, Uğur Özcan, Gökmen Ulu, İsmail Canpolat, Rıza Gök. Meclis üyeliğine 54 başvuru yapıldı.

Foça: Günal Biçer, Fatih Gürbüz, Gökalp Müstecaplıoğlu, Osman Yurtseven, Saniye Bora Fıçı, Gülderen Özafacan Zeğerek, Gürol Türkmentepe, Gökhan Demirağ. 58 kişi meclis üyeliği aday adaylığı için başvuru yaptı.

Kınık: Ahmet Özkan. Meclis üyeliği için kimse aday adaylığı dosyası vermedi.

Menemen: Tahir Şahin, Ömer Güney, Serdar Aksoy, Ali Kemal Elitaş, Erdoğan Çınar. Meclis üyeliği için de 40 kişi başvuruda bulundu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER