SİTE SAĞ REKLAM ALANI

CHP'DEN 100 GÜN RAPORU

Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Yönetimi ve Belediye Meclis üyeleri Aliağa Belediyesi'nin 100 gününü değerlendirdiği bir basın açıklaması düzenledi.

07 Ağustos 2019 18:04 aliaga 804
CHP'DEN 100 GÜN RAPORU
CHP Aliağa İlçe Yönetimi 12 Nisan 2019 tarihinde yeniden Aliağa belediye başkanı mazbatasını alıp görevine başlayan Serkan Acar'ın başkan olmasının üzerinden geçen 100 günü değerlendirdiği bir basın açıklaması düzenledi. 
Parti binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP Belediye Meclis üyeleri de katılım gösterdi. Açıklamayı okuyan CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit "Genellikle belediye başkanları 100 günün sonunda halkı o zamana kadarki yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendirir. Yeni seçilmiş olmamasına, yani gecen dönemin devamı olduğu için alışma süresi olmamasına karşın bugüne kadar bilgi verilmediği için kamuoyu adına CHP olarak 100 günü değerlendirmeye aldık ve 100 gün içinde Aliağa'da olanların bir bilançosunu çıkarttık.” diyerek sözlerine başladı. 
ALİAĞA'NIN ŞEHR-ÜL EMİN'i ALİAĞALILARI CEZALANDIRIYOR
Aliağa belediyesinde 187 kadrolu ve sözleşmeli işçinin işten çıkarıldığını dile getiren Cirit "Aliağa'da kadrolu veya sözleşmeli 187 işçi tasarruf ve teknolojik gelişmeler gerekçesiyle aşından, ekmeğinden edildi, işten atıldı. Ancak hangi alanlarda teknolojik gelişmeler belediyede uygulanmaya başladı bu konuda bir açıklama yapılmadı. Ayrıca bu sürede yeni işe alımlar yapıldı mı bu konuda meclis üyelerimiz soru önergesi verdi. Haksız ve hukuksuz olarak belediye memurları Çankırı ilinin Bayram ören ve Yapraklı ilçelerine sürgüne gönderildi. Bu kişiler orada muadili iş olmadığı için iş verilmeden bekletiliyor ama maaşlarını Aliağa belediyesinden alıyorlar. Kadro boşaltmak, yıldırma politikası uygulamak uğruna aileler parçalanıyor. Anne ayrı yere, baba ayrı yere çocuklar anne veya babadan uzak. Aliağa'nın "şehr-ül emin'i" Aliağalıları cezalandırıyor” dedi. 
AĞAPARK ÖZELLEŞTİRİLDİ, 59 MÜLK HAZİNEYE SATILDI
Ağapark'ın satışına, gençlik merkezinin inşasına ve belediye arazilerinin satışına da değinen Cirit "Ağapark,mevcut belediye başkanının  geçmiş  dönemde yaptığı ve seçim çalışmalarında propaganda malzemesi olarak kullandığı yer. Aliağa halkına kaliteli ve ucuz tatil yaptırmak amacıyla açıldı. Bugünlerde halkımızın ucuz tatil hakkı kalmadığını Ağapark'ın işletme hakkının özel şirketlere verildiğini duyuyoruz ve yetkililerden açıklama bekliyoruz. Ağapark giriş ücretleri 25 ve 10 TL olarak ayrılmış. Vatandaşın ekonomisine göre farklı standart hizmet belediyenin bir ayıbıdır. Ayrıca ve de en önemlisi kıyı kenar kanununa göre deniz kenarları halka açık ve ücretsiz olmalıdır. Aliağa'nın 2 önemli binası vardı. Yıllardır hizmet veren ve hizmet aldığımız belediye binası ve çok amaçlı kültür merkezi. Belediye binası yıkıldı, diğer bina ise belediye binası yapıldı. Geçtiğimiz 100 gün içinde gençlik merkezi binası hizmete girdi. Aliağa'nın 2 binası yine 2 bina olarak kaldı. 5 yıldan bu yana Aliağa büyüyüp gelişmesine rağmen park, bahçeden başka bir yatırım yapılmadı. Geçtiğimiz dönem denetim raporunda açık açık batık konumda olduğu belirtilen belediye, borçları karşılığı Aliağa merkez ve köylerde 59 mülkü Hazine ve gelir idaresine sattı. Bu nedenle bu mülkler üzerinde Aliağa halkının ve belediyenin söz hakkı kalmadı. Artık merkez camiinin duvarına bir çivi bile çakamazsınız veya eğitim için ayrılan alanlar daha sonra kimlere verilir veya satılır. Satılan 59 mülk içinde kuş cennetini çevreleyen alanlar da var. Bu alanlar da gelecekte kim bilir kimlere satılacak. Belediyeler arazi satabilir,  ancak bu kente istihdam veya kent geleceği yatırımları için olmalı ve söz hakkı da Aliağa halkında olmalı. Belediye başkanları günü kurtarmak değil geleceği planlayıp uygulamak için satış yapar. Kaldı ki bu borçları de geçmiş 5 yıllık dönemde kendisi yapmıştır.” diye konuştu. 

Belediye başkanı Acar'ın yeniden seçilmesinin üzerinden geçen 100 gün içerisinde akıllarda soru işareti yaratan olayların da yaşandığına değinen CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit "Nadir Nadi kütüphanesi yandı ve bu konu ile ilgili itfaiye raporunda kundaklama olduğu bildirildiği bilgisine ulaştık. Konu ile ilgili adli veya idari bir açıklama yapılmamıştır. Konu son derece önemlidir ve adli olarak takip edilmeye muhtaçtır. Biz CHP olarak konuyu takip edeceğiz. Meclise de soru önergemizi verdik. Ayrıca; Foça yolu üzerindeki bir fabrikanın ruhsat işlemleri ile ilgili ve konunun örtbas edilmeye çalışıldığına yönelik çok ciddi duyumlar alıyoruz. Bu konuyu da takip ediyoruz ve konu ile ilgili meclise soru önergesi sunduk” dedi. 
Başkan Cirit 80 günde biteceği söylenen Hayvan Barınağı'nın halen bitirilmediğini, Belediyeye ait akaryakıt istasyonunun mülkiyetinin, eski garaj ve eski küçük sanayi sitesinin arsasının sermaye artırımı için meclis denetiminden çıkartılıp Petrol A. Ş'ye devredildiğini, meslek hastalıkları hastanesi bölgesinde ağaç katliamı yapıldığını ve halk ekmeğin ekmek dağıtımında sıkıntılar yaşandığını dile getirerek açıklamalarını sonlandırdı. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER