SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

CHP'DEN ADAYLARLA SEÇİM ÇALIŞMASI

'Başarılı olacağımıza inanıyoruz'

07 Haziran 2018 16:21 aliaga 310
CHP'DEN ADAYLARLA SEÇİM ÇALIŞMASI
CHP Aliağa İlçe Başkanlığı seçim çalışmalarını hızlandırdı. Önceki gün ilçeye ziyarette bulunan CHP İkinci Bölge Milletvekili adayları Ali Engin, Onur Kadir Eryüce ve Birinci Bölge Milletvekili adayı Şener Akdemir önce parti binasında İlçe Yönetimi ile görüştü. İzmir Milletvekili Musa Çam'da ilçede alan çalışmalarını katıldı.
CHP'li milletvekili adayları Ali Engin, Onur Kadir Eryüce ve Şener Akdemir önceki gün CHP Aliağa İlçe Başkanlığı'na gelerek seçim çalışmalarına katıldı. CHP Aliağa İlçe binasına gelen adaylar İlçe Başkanı Özcan Durmaz ve yönetim ile görüşerek seçim çalışmaları hakkında bilgi sahibi oldu. 
'Başarılı olacağımıza inanıyoruz'
İlçe binasındaki görüşmede basına ve partililere bir açıklama yapan CHP İkinci Bölge Milletvekili Adayı Ali Engin "Aliağa'da çok tecrübeli partililerimiz var. Önemli bir süreçten geçiyoruz. Tarihin en büyük ekonomik krizlerinden birini yaşıyoruz. Aniden sandık koyuldu önümüze. İzmir çok büyük bir şehir ve özellikle ikinci bölge 16 ilçe ve 250 kilometre uzunlukta, seçmene ulaşmak daha zor. Iİçe örgütlerimiz seçim çalışmamızın belkemiğini oluşturuyor. CHP bu seçime de hızla hazırlandı. Bu seçim sistem yeni alışık olmadığımız bir sistem ancak biz tüm partililerimizle mevcut iktidarın değişmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Başarılı olacağımıza inanıyoruz" dedi.
'Biz bu düzeni değiştirmek istiyoruz' 
Bir diğer aday Onur Kadir Eryüce ise kendini tanıttıktan sonra "Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Özellikle son beş yılda başımıza gelmeyen kalmadı. OHAL'le yönetiliyoruz. Gittikçe fakirleşiyoruz. Altı milyon işsiz, on altı milyon fakirin yaşadığı bir ülke haline geldik. Oysa çok güçlü kaynakları olan bir ülkeyiz. Biz bu düzeni değiştirmek istiyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce çok özel bir insan. Tüm enerjisini miting alanlarından, ekranlardan alabiliyoruz. Mevcut iktidarı değiştirmek ve yerine yeni dinç, dinamik bir yönetim kurmak istiyoruz. Bunu yapabilecek kadroya da CHP'nin sahip olduğunu düşünerek yola çıktık. Destekleriniz için hepinize teşekkür ederiz" şeklinde konuştu. 
Adaylar parti binasındaki toplantının ardından Aliağa Ticaret Odası, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Petrol-İş Aliağa Şubesi'ne ziyaretlerde bulunan vekiller burada oda ve sendika yönetimlerinin taleplerini dinledi. 
'Vatandaş değişime hazır' 
Aynı gün Aliağa'daki seçim çalışmalarına ilçe ilçe gezerek destek veren İzmir Milletvekili Musa Çam kahve ziyaretlerinde halkla buluştu. Partisinin oy pusulasındaki konumun yer aldığı görseller ile vatandaşlara bilgilendirmede bulunan Çam çay ocağında bir araya geldiği basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Milletvekili Musa Çam "Aday gösterilmedim ancak şimdi listeye giren arkadaşlarımdan daha çok çalışmak durumundayım. Bu parti bana yedi yıl milletvekilliği görevi verdi. Bu başka kime nasip olur o yüzden 24 Haziran'a kadar canla başla çalışacağım" dedi. 
Musa Çam, "24 Haziran'a kadar bu diktatörlükten, bu anti-demokratik uygulamalardan kurtulabilmek için çalışacağız.  Başka şansımız yok. Ben gezdiğim tüm ilçelerde seçmenlerde, tüm seçim pratiklerini de değerlendirdiğim zaman !973 ve 1977'deki  yılındaki Ecevit-Karaoğlan rüzgarını görüyorum. Hiç ummadığımız yerlerde 'Artık değişecek' diyen vatandaşları duyuyorum. Muharrem İnce vatandaşımızın anlayacağı bir dilde konuşuyor ve büyük bir sempati topluyor. İlk turun ardından ikinci turda yeni Cumhurbaşkanımızın Muharrem İnce olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER