SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ÇOK YAŞA TİYATRO ALİAĞALI TİYATRO SEVERLER İLE BULUŞACAK

Aliağa Belediyesi Gençlik Tiyatrosu tarafından hazırlanan “Çok Yaşa Tiyatro” adlı oyun Aliağalı tiyatro severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

09 Haziran 2018 07:47 aliaga 345
ÇOK YAŞA TİYATRO ALİAĞALI TİYATRO SEVERLER İLE BULUŞACAK
11 Haziran Pazartesi günü Tüpraş Halk Eğitim Merkezi'nde sahnelenecek olan tek perdelik oyun saat 19.00'da başlayacak. 15 yaş ve üzeri bir kitleye hitap eden oyunu tiyatro severler ücretsiz olarak izleyebilecek.

 

ALBET Gençlik Tiyatrosu'nun oyuncuları tarafından hazırlanan oyunda 27 kursiyer sahne alacak. Senaryosu ve yönetmenliği Tiyatro Eğitmeni Evrim Yaşar'a ait gösterimde ses ve ışık yönetmenliğini ise Nehir Naz Tüfekçi üstlenecek.

OYUNUN KONUSU
Dans figürleri ile desteklenen oyunda gençlerin toplum içerisindeki sorunları ele alınıyor. Gençlerin kendi aralarında ve aile içi iletişimde yaşadıkları sorunlar ile bu sorunların oluşturduğu olumsuz etkiler gençlerin bakış açısından inceleniyor. Özellikle teknoloji bağımlılığının ne tür sorunlara yol açabileceği ve bu sorunların üstesinden nasıl gelinebileceği seyirciye aktarılıyor.


ALBET TİYATRO EĞİTMENİ EVRİM YAŞAR: “HEM EĞLENCELİ HEM DE EĞİTİCİ BİR SENARYOMUZ VAR”
Oyunun sekiz aylık bir süreçte yoğun çalışmalar sonucunda ortaya çıkarıldığını belirten Tiyatro Eğitmeni Evrim Yaşar, “Oyunumuzda tamamen gençlere yer veriyoruz. Hem eğlenceli hem de eğitici bir senaryomuz var. Tüm Aliağa halkını oyunumuzu izlemeye davet ediyorum” dedi.

 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER