SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DALIŞ TURİZMİNE YENİ PENCERE

POSEİDON İMZASINI TAŞIYAN

22 Mayıs 2017 19:24 aliaga 1177
DALIŞ TURİZMİNE YENİ PENCERE
> POSEİDON İMZASINI TAŞIYAN VE SU ALTINDA KALAN GÖVDESİ ÖZEL BİR CAMLA İNŞA EDİLEN TEKNELER, DALIŞ TURİZMİNE İVME KAZANDIRACAK.
 POSEIDON MÜHENDİSLİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI BURAK ACAR:“DALIŞ TURİZMİNİ PAHALI BİR KEYİF OLMAKTAN ÇIKARIYORUZ
”Dalış turizmi, özellikle son on yılda dikkat çekici bir gelişim gösteriyor. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkiye'ye gelen bir yabancı turistin ortalama harcaması 2016 yılında 796 Dolar olurken, dalış turizmi kapsamında gelen bir turistin harcaması asgari bin 500 Doları buluyor.2005 yılından bugüne gezi teknelerinden yatlara, iş teknelerinden askeri teknelere kadar Türkiye için ilk olma özelliği taşıyan pek çok başarılı projeye imza atan İzmirli Poseidon Mühendislik ve Gemi İnşaatı Şirketi, dalış turizmine özel olarak dizayn ettiği ve su altında kalan gövdesi özel bir camdan inşa edilecek 20 kişilik yeni teknesinin üretimine başlamaya hazırlanıyor.
Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Burak Acar, Ege ve Akdeniz bölgesinin gerek batıkları gerekse doğal güzellikleri ile dalış turizminde çok önemli bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çekerek, “Türk gemi inşa sanayisi gerek tasarımda gerekse üretimde dünya ile en iyi entegre olan sektörlerin başında geliyor. Çok çetin rekabet koşullarıyla mücadele etsek de kendimize güvenimiz tam.” dedi.
Gemi Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nin eski Başkanı da olan Acar, Poseidon imzasını taşıyan yeni tasarımın ilk aşamada 20 kişilik bir tekne olarak planlandığını, yolcu talebine göre 140 kişilik kapasiteye kadar ulaşabileceğini söyledi. Özellikle Çeşme, Karaburun, Foça, Seferihisar, Urla, Kuşadası ve Ayvalık ilçelerinin son yıllarda sportif amaçlı dalışların merkezi hâline geldiğine dikkat çeken Burak Acar; proje ile denizlerin altında yaşanan güzellikleri herkesin görmesini hedeflediklerine dikkat çekti.//
 DENİZİN ALTI DA MAVİ VATAN…
Acar, şöyle devam etti:
“Türkler olarak maalesef denizlerine sırtını dönen bir halkız. Oysa denizlerimizin altı en az kıyılarımız kadar güzel. Bu güzelliklerin Türkiye'den çok daha fazla dünyada tanındığını rahatlıkla söyleyebilirim. Dalış sporuna meraklı insanlar yüksek gelir grubuna mensup. Dolayısıyla denizlerin altını görmek pahalı bir keyif olarak biliniyor. Poseidon olarak halkın her kesiminden vatandaşlarımızın, özellikle de çocuklarımızın bu keyfi tatmasını istiyoruz. Çünkü denizlerimizin altı da mavi vatanımız. İnsanlarımız denizlerimizin altındaki güzellikleri gördükçe, o güzellikleri korumak için çok daha duyarlı davranacak. Pilot olarak 20 kişilik tasarladığımız teknemizin özellikle belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve dalışa meraklı yatırımcılarımızın ilgisini çekeceğine inanıyoruz.”
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER