DİKKAT! MASKE TAKMAK BU BÖLGELERDE ZORUNLU

İZMİR İl Hıfzısıhha Kurulu, Koronavirüs (COVID-19) ile mücadele tedbirleri kapsamında toplanarak nüfus yoğunluğu görülen bazı cadde ve alanlarda maske takma zorunluluğu getirdi.

20 Mayıs 2020 00:48 aliaga 404
DİKKAT! MASKE TAKMAK BU BÖLGELERDE ZORUNLU
 

İZMİR İl Hıfzısıhha Kurulu, Koronavirüs (COVID-19) ile mücadele tedbirleri kapsamında toplanarak nüfus yoğunluğu görülen bazı cadde ve alanlarda maske takma zorunluluğu getirdi.

İzmir'in tüm ilçelerini kapsayan karar doğrultusunda, Koronavirüs salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu tesis etmek amacıyla, daha önce alınan kararlara ek olarak belirtilen cadde ve alanlarda ağzı ve burnu kapatacak şekilde tıbbi/bez maske kullanımı zorunlu hale getirildi.

ALİAĞA'DA NERELERİ KAPSIYOR?

Alınan karara göre Aliağa'da İstiklal Caddesi - Hükümet Caddesi - Atatürk Caddesi - Fevzi Paşa Caddesi- İzmir Caddesi - Cengiz Topel Caddesi - 275 sokak (Merkez Camii Yanı) - Güzelhisar Caddesi- Rumeli Caddesi - Aşıklar Caddesi ve Onat Kutlar Caddesi'nde maske takma zorunluluğu getirildi.

İzmir'in diğer ilçelerinde kararın uygulanacağı cadde ve alanlar http://www.izmir.gov.tr/kurumlar/izmir.gov.tr/2020-Basin/Mayis/maske/maske-zorunlugu-.pdf linkinden öğrenilebilecek.

 
UYMAYANA CEZA

Uygulamada herhangi bir aksaklık meydana gelmemesi için alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzısıhha kanunu'nun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacağı ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu'nun 195'inci maddesi kapsamında soruşturma başlatılabileceği hatırlatıldı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER