SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DÖRDÜNCÜ KAFİLE 13 NİSAN'DA UĞURLANACAK

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK ZİYARETİ İÇİN KAYITLAR DEVAM EDİYOR

27 Mart 2019 15:53 aliaga 195
DÖRDÜNCÜ KAFİLE 13 NİSAN'DA UĞURLANACAK
Aliağa Belediyesi'nin organizasyonu ile son üç haftada 8 bin Aliağalı Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada'yı ziyaret etti. Mart ayı içerisinde üç ziyaret gerçekleştirilirken yoğun talep üzerine dördüncü kafile 13 Nisan 2019 Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı'ndan Çanakkale'ye hareket edecek. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, her kafilede olduğu dördüncü kafilede de ziyaret süresince Aliağalılara eşlik edecek.


10, 17 ve 24 Mart tarihlerinde 160 otobüsle ziyaretler gerçekleştiren Aliağa Belediyesi üç ziyarette toplam 8 bin Aliağalıyı Çanakkale Şehitliğine götürdü. Aliağalıların yoğun ilgi gösterdiği ziyaretler kapsamında dördüncü kafile 13 Nisan 2019 Cumartesi gecesi yola çıkacak. Dördüncü kafilede Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada ziyaretlerine daha önce hiç katılmamış kişilere öncelik verilecek.


ÇANAKKALE ZİYARETLERİ RAMAZAN AYINDAN SONRA DA DEVAM EDECEK

Vatandaşlardan gelen talebe göre ziyaretler Ramazan ayından sonra da devam edecek. Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada'nın yanı sıra Anıtkabir gibi Türk Milletinin manevi duyguların yüksek yaşandığı mekânlara da ziyaretler yapılacak.


TARİHE YOLCULUK

Aliağalılar günübirlik ziyaret ile Şanlı Türk Destanın yazıldığı topraklarda tarihe yakından tanıklık edecek. Rehberler eşliğinde; Kilitbahir Kaleleri, Namazgah Tabyaları, Mecidiye Tabyaları, Mecidiye Şehitliği ve Seyit Onbaşının Görev Yaptığı Top ve Anıt, Gerçek Şehit Mezarlıklarının Olduğu Şahindere Şehitliği, Zığındere Hastane Şehitliği, Seddülbahir Ertuğrul Tabyaları, Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Şehitliği, Arıburnu Anzak Koyu, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Bomba Sırtı Bölgesi, 57.Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliği ziyaret edilecek.


KAYITLAR HİLAL MASA'DA DEVAM EDİYOR

Aliağa Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği Çanakkale şehitlik ziyaretlerine katılmak isteyen vatandaşlar merkez hizmet binası giriş katında hizmet veren Hilal Masaya kimlik fotokopileri ile şahsen müracaat edebilir. Helvacı ve Yeni Şakran'da ikamet eden vatandaşlar da Aliağa Belediyesi Hizmet Binalarında faaliyet gösteren Hilal Masa Birimine başvuru yapabilecek. Vatandaşlar ayrıca 153 numaralı Hilal Masa hattından bilgi edinebilecek.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER