SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DTO ALİAĞA ŞUBESİ ARALIK AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısını üyelerinin katılımı ile gerçekleştirdi.

11 Aralık 2018 18:07 aliaga 371
DTO ALİAĞA ŞUBESİ ARALIK AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısını ALTO'da üyelerinin katılımı ile gerçekleştirdi.  ALTO Konferans Salonu'nda yapılan toplantıya 7.11.2018 tarihli toplantı zabıtlarının oy birliği ile kabul edilmesi ile başlandı.
Yönetim Kurulu Kasım ayı faaliyetlerinin sinevizyonlu sunumunun ardından DTO Meclis Üyesi Vima Denizcilik yetkilisi Ali Jale sefer yapan yolcu gemilerinin sıkıntıları üzerine bir sunum gerçekleştirdi. 
Ayvalık'a yabancı turistleri alışveriş için taşıdıklarını dile getiren Ali Jale "Deniz Ticaret Odası Başkanımızın bize aktardığı üzere Aliağa'ya da bu taşımacılığı yapmak ve Midilli'den bir ayak da Aliağa'ya uzatmak üzere girişimlerimiz bahar ayları itibariyle gerçekleşecek” dedi. 

"Gemi tonajlarında artış görülüyor”

Foça Liman Başkanı Yaşar Karabacak ise Amatör Denizcilik Eğitim Sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. Meclisin bir diğer maddesinde ise İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek  Aliağa Deniz Ticaret Odasının almış olduğu verilere göre Liman kenti Aliağa'nın nereye geldiğini anlattı. Başkan Şimşek "Aliağa'ya genç nesil olarak Deniz Ticaret Odası'nı kurarken, bir hedefimiz vardı ve bu hedef doğrultusunda hareket ediyoruz. 4 bin 830 gemi geliyor. Bu sene elleçleme 81 tona ulaştı. Bu rakamlar Aliağamız için gurur verici bir tablo sunuyor. 2017-2018 yıl değerlendirmelerine bakılınca gemi sayısı düştüğü halde tonajlarda yani gemi kapasitesinde bir artış söz konusu olduğu görülüyor. TÜPRAŞ ve SOCAR'ın yatırımları ile gemi tonajlarında artış görülüyor” dedi. 

"Sıkıntılarımızı ivedilikle çözüyoruz”

Denizde emniyet konusunda boğazda trafik sisteminin Bayraklı'da kurulduğunu dile getiren Adem Şimşek "Aliağa küçük bir yer olduğu için sıkıntılarımız ivedilikle çözüme kavuşturulabiliyor. Bugüne kadar hangi acente herhangi bir sıkıntısı üzerine başvurduysa çözüme kavuşturuldu. Acentelerimizin yabancı bayraklarda bulunan personellerin Aliağa'ya çıkışıyla ilgili yaşanan sıkıntıyı aktarması üzerine Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler ve Emniyet Müdürlüğümüzün hızlı hamleleri sonucunda çözdük. Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne de bu konuda buradan teşekkürlerimi iletmek isterim.  Amatör Denizcilik ehliyetiyle ilgili Ankara'yla yapmış olduğumuz görüşmelerde yetkinin Aliağa Liman Başkanlığına devredilmesi konusunda çalışmalarımızı başlattık. Aliağa Liman Başkanlığı'na binlerce başvuru oldu ve 400 kişi ehliyet sınavlarına girdi. Ayvalıktaki Dikili'deki kardeşlerimiz bu başvurular ve sınavlar için İzmir'e değil Aliağa'ya gelmesi için yetki talebinde bulunduk en kısa zamanda bu yetkiyi alacağımızı düşünüyoruz. ” açıklamalarında bulundu. 
Meclis toplantısı dilek ve temenni bölümünde alınan sözlerin ardından sona erdi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER