SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DTO ALİAĞA ŞUBESİ ÜÇÜNCÜ OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Meclis Toplantısı'nı ALTO'nun Konferans Salonu'nda gerçekleştirdi.

13 Kasım 2018 18:40 aliaga 347
DTO ALİAĞA ŞUBESİ ÜÇÜNCÜ OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Meclis Toplantısı'nı gerçekleştirdi. ALTO Konferans Salonu'nda yapılan toplantıya 01.10.2018 tarihli toplantı zabıtlarının oy birliği ile kabul edilmesi ile başlandı.
Toplantı gündeminin ikinci maddesinde Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek Ekim ayı içerisindeki gelişmeler hakkında bir konuşma yaptı. Eylül-Ekim aylarında gerçekleştirilen ziyaretlerin, toplantıların ve odaya kayıt olan üye firmaların dökümünü meclise sunan Başkan Şimşek "Aliağa'da bulunan 17 limanda yaklaşık 4 bin gemi 6 milyon ton elleçleme işlemi yapmıştır. Liman başkanlıklarımızda gerçekleştirilen toplam elleçleme işlemine bakıldığında Dikili'den Ayvalık'a kadar olan sorumluluk sahamızda Türkiye'deki toplam elleçleme miktarının yüzde 11.7'si şubemiz sorumluluk sahasında gerçekleştirilmiştir. Bir diğer önemli konumuz bundan bir ay önce Türkiye'deki işlenmiş petrol ihtiyacının yüzde 25'ini karşılayıp, cari açığı bir buçuk milyar dolar azaltacak Star Rafinerisi açılışı 19 Eylül'de gerçekleşti. Bu rafineri Türkiye'nin en büyük yerleştirilme projesidir. Yılda 10 milyon ton ham petrol işleme ve 1.6 milyon ton depolama kapasitesine sahip, 2011 yılında başlayan yedi yılda tamamlanan bu devasa tesise 3 bin mühendis, teknisyen, aynı zamanda 19 bin 500 usta ve çalışan emekleriyle katkı koydu. Aliağa'ya gelen gemi rakamları istatistiklerine baktığımızda yaklaşık 6 bin-6 bin 500 tane gemi girişi Star Rafinerisi hizmete girmesinden dolayı gerçekleşecektir. Böyle önemli bir rafineriyi ülkemize ve Aliağa'ya kazandırdıkları için Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a,  Azerbeycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve SOCAR yönetimine teşekkür ederim. ” dedi.  
DTO Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek konuşmasına gündemde yer alan diğer konulara değinerek devam etti. Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek'in konuşmasının ardından gündemin 3. Maddesinde yer alan Ekim ayı etkinlikleri Aliağa Deniz Ticaret Odası Şube Müdürü tarafından sunuldu. 
İzmir Tahkim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Meral Uyar Denizcilik sektörü için Tahkim ve Tahkim'in kullanımı üzerine gerçekleştirdiği ön konuşmanın ardıdan söz alan İzmir Tahkim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Özer konuyla ilgili detaylı açıklamalar yaptı. Ayrıca Kılınç Hukuk Bürosu'ndan Avukat Duygu Doğan da Limanlar yönetmeliğinde yapılan değişiklikler konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Başaran Shipyard firması Yönetim Kurulu Başkanı Ali Altuntop ise Deniz Kirliliğinin Önlenmesi hakkında açıklamalarda bulundu. 
İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Toplantısı dilek ve temenniler bölümünün ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER