SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DTO MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Meclis Toplantısını gerçekleştirdi.

08 Ocak 2019 18:29 aliaga 385
DTO MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısını Aliağa Ticaret Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Aliağa Kaymakamı  Erhan Günay, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Sahil Güvenlik Komutanı Yüzbaşı Özgür Acar, Aliağa Liman Başkanı Levent Köleteli ve Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk'ün katılımı ile gerçekleştirilen toplantı 5. Sayılı toplantı zabıtlarının onaylanması ve Aralık ayı faaliyet raporunun okunması ile başladı. 
Toplantının üçüncü gündeminde konuşan Ayvalık Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Aday "Okulumuz Aliağa Deniz Ticaret Odası'nın sorumluluk bölgesinde olan tek denizcilik lisesidir. Okulumuzun konumu Ayvalık'da Lale Adası'nda denize sıfır 13bin m2 arazisi ile denizcilik liseleri arasında tektir. Kuzey Ege'de ara eleman ihtiyacı okulumuz tarafından sağlanmaktadır. Aktif gemi adamlığı dalında kurslar açarak sektörle iç içe karşılıklı gelişimi sağlamak, gemi yapıp atölyemizde üretim yapmak gibi hedeflerimiz var. Okulumuz da toplam 317 öğrenci denizcilik alanında eğitim almaktadır. Okulumuz alt yapı olanakları itibariyle ilk beş liseden biridir. Bölgedeki bütün öğrencilere açıktır. Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi'ne bağlı tüm ilçelerden gelen gençlerimizi kendi çocuklarımız gibi ağırlayacağımızı ve onları geleceğin denizcileri olarak yetiştireceğimizi belirtmek isterim.” diyerek okulun bölgedeki önemine değindi. 
Dokuz Eylül Denizcilik Fakultesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Soner Esmer Dünya'daki ve Türkiye'deki limanların güncel durumu hakkında gerçekleştirdiği sunumda liman kapasiteleri, ekonomik krizin limancılığa olası etkileri gibi konular hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Prof. Dr. Soner Esmer'in ardından beşinci gündemde konuşan Margen Deniz ve Kara Araştırmaları Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Sahibi Dr. Ersel Zafer Oral ise Ege Bölgesi'indeki limanların durumu hakkında hazırladığı sunumu gerçekleştirdi. 

Adem Şimşek katılımcılara teşekkür etti

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi'nin  Meclis Toplantısının son gündeminde konuşan Şube Başkanı Adem Şimşek ise katılım sağlayan herkese teşekkürlerini sundu. Şimşek, "Kurulduğumuz günden bugüne yeni üyelerimizle beraber 170 üyeye ulaştık. Faaliyetlerimiz ve denizcilik alanındaki gelişmeler odamız tarafından hızlı bir şekilde üyelerimize ulaştırılıyor. Şubemiz tarafından 16 resmi ziyarete ev sahipliği gerçekleştirildiği gibi 11 organizasyona da katılım gerçekleştirildi.” dedi. 
2017 verilerine göre Türkiye'nin Dünya'nın 17. Avrupa'nın ise 6. ekonomisine sahip ülkesi olduğunun altını çizen Adem Şimşek  ülke ekonomisinde ihracat ve ithalat verileri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. 
Meclis toplantısı dilek ve temenniler bölümünün dinlenmesinin ardından son buldu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER