DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ALİAĞA'DA KUTLANACAK

3 Aralık tarihinin bu yıl Pazar gününe denk gelmesi sebebiyle kutlamalar 4 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

03 Aralık 2017 22:36 aliaga 203
DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ALİAĞA'DA KUTLANACAK
Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği tarafından, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle kutlama programı düzenlenecek. 3 Aralık tarihinin bu yıl Pazar gününe denk gelmesi sebebiyle kutlamalar 4 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamındaki program, Aliağa Cumhuriyet Meydanı'nda saat 11.00'de saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayacak. Dernek Başkanı İbrahim Erdemir'in Atatürk Anıtına Çelenk sunumunun ardından program Engelsiz Kafe'de devam edecek. Program, zihinsel ve ortopedik engellilerden oluşan Engelliler Derneği Mehteran Takımının katılımcılara vereceği mini konserle son bulacak
.3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ
1992 yılında Birleşmiş Milletlerin kararı ile 3 Aralık “Uluslararası Engelliler Günü” olarak kabul edilmiş; bu karar, 1993 yılı Mart ayında Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonunun 1993/29 sayılı bildirisi ile 3 Aralık Gününün tüm dünyada engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının “tam ve diğer insanlara eşit ölçüde” sağlanması amacı için çalışılması gereken bir gün olarak tüm dünyaya duyurulmuştur. O zamandan beri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak kabul ediliyor.