SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DÜNYANIN EN İYİSİ ALİAĞA'DA OLACAK

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine ziyarette bulundu.

09 Mart 2019 11:09 aliaga 283
DÜNYANIN EN İYİSİ ALİAĞA'DA OLACAK
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine ziyarette bulundu. Aliağa'ya beş milyar liralık bir yatırım planlandığını belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, özellikle Ege Üniversitesi'nin ve meslek hastalıkları hastanesinin Aliağa'nın geleceği açısından çok değerli projeler olduğunu söyledi.

Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Adal Altay ve yönetimi Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ı ağırladı. Aliağa'ya yapılacak dev yatırımlar hakkında yönetim kurulu üyelerine bilgiler veren Başkan Serkan Acar, gelecek olan yatırımların Aliağa'yı şehirleşme sürecine sokacağını söyledi.

DÜNYANIN EN İYİSİ ALİAĞA'DA OLACAK

Türkiye'nin dördüncü meslek hastalıkları hastanesinin Aliağa'ya kurulması yönünde Dokuz Eylül Üniversitesi ile anlaşma sağladıklarını ve yakın zamanda temelinin atılacağını belirten Başkan Serkan Acar, "Dünyanın en iyi meslek hastalıkları hastanesi Almanya'da bulunuyor. Aliağa'ya yapılacak olan meslek hastalıkları hastanesinin dünyanın en iyisi olması yönünde bir hedef var. Dokuz Eylül Üniversitesi ile yaptığımız görüşmelerde hastanenin bir yıl içinde hizmete açılması planlanıyor. Hastane içerisinde yanık ünitesi ve mikrocerrahi bölümleri yer alacak. Hastalıklara tanı konulması açısından da önemli bir merkez olacak. Hastanenin hizmete açılması ile birlikte Aliağa'ya yıllık 10 milyon insan tedavi için gelecek” dedi.

ALİAĞA EKONOMİSİNE VE ESNAFINA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Ege Üniversitesi'nin ise yaklaşık 50 bin öğrenci kapasitesine sahip dev bir kampüsü Aliağa'ya kuracağını ifade eden Başkan Serkan Acar, "Uluslararası niteliğe sahip olacak olan Ege Üniversitesi Aliağamızı hem eğitim kenti yapacak hem de Aliağa ekonomisine ve esnafına büyük katkılar sağlayacak. Aliağa'nın

geleceği noktasında çok önemli bir proje. Ege Üniversitesi dışında Çaltılıdere bölgemize kurulacak Türkiye'de ilk pilot uygulaması olacak ilk okul sonrası yatılı güzel sanatlar okulu da ilçemizin bir eğitim kenti olması yönünde de önemli bir adım olacak” dedi.

BAŞKAN SERKAN ACAR'DAN KÜLTÜR SETİ

Başkan Serkan Acar, çekilen hatıra fotoğrafları ile sona eren ziyaretin ardından Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Adal Altay'a Aliağa Kent Kitaplığı'na ait kitaplardan oluşan kültür seti hediye etti. Altay, Başkan Serkan Acar'a yerel seçimler öncesinde başarılar dileyerek uğurladı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER