SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DÜRÜST BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIMIZLA YOLA ÇIKTIK

SAADET PARTİSİ ALİAĞA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İSMET TOPAL "DÜRÜST BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIMIZLA YOLA ÇIKTIK”

28 Mart 2019 13:06 aliaga 213
DÜRÜST BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIMIZLA YOLA ÇIKTIK
Türkiye'de 1389 seçim bölgesinin tamamında seçimlere ittifak yapmadan, tek başına giren Saadet Partisi'nin Aliağa Belediye Başkan Adayı İsmet Topal yerel yönetimlerde en önemli hususun yolsuzluğun ve rüşvetin önüne geçmek olduğunu vurguladı.

Yerel seçimlere sayılı günler kala partiler ittifaklar bünyesinde belediyeleri kazanma yarışında. Kendi bütçesiyle tek başına 31 Mart Yerel Seçimlerine hazırlanan Saadet Partisi Aliağa Belediye Başkan Adayı İsmet Topal "Belediyenin giriş kapısına 'rüşvet alan da veren de Mel'undur' tabelası asarak işe başlayacağız. Dürüst bir belediyecilik anlayışıyla kentimizi yöneteceğiz. Ahlak en temel prensibimiz olacak. Hizmet üretme konusunda reklam siyaseti yapmayacağız.” dedi.

YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT YOK

Planlı ve programlı iş üretmenin önemli olduğuna değinen İsmet Topal "Vatandaşlarımıza sunacağımız hizmetlerin vaktinde, eksiksiz, ihtiyaçlara göre ve sistematik bir şekilde yerine getirilmesini sağlayacağız. Belediye hizmetlerinde gereksiz harcamaların önüne geçebilmek, yolsuzluğu ve rüşveti önleyebilmek için işinin ehli kişilerle çalışarak hem kaliteli hem de hızlı bir şekilde çalışan bir belediyecilik anlayışımız olacak. Bizler Saadet Partisi olarak geçmişte belediyecilik anlayışımızı başarıyla temsil etmiş bir partiyiz. Türkiye siyasi tarihinde denk bütçe çıkaran belediyelerin yegane örneğiyiz. İyi bir yönetim için gerekli olan deneyime, devlet ahlakına ve iş ahlakına sahibiz. Bu yüzden kendimize güveniyoruz” diye konuştu.

KAYNAKLAR VATANDAŞ İÇİN KULLANILACAK

Aliağa'da ve Türkiye'nin diğer şehirlerinde en önemli sorunun belediye bütçelerinin doğru yönetilememesi, belediyelerin ödenmesi güç borçlarla projeler üretme çabası olduğunu hatırlatan Saadet Partisi Aliağa Belediye Başkan Adayı İsmet Topal "Kaynaklar, vatandaşın huzurunu ve refahını arttırmaya yönelik kullanımalıdır. İhaleler, kayırmacılık yapılarak dağıtılmazsa, faiz ve kar hırsı ile bir belediye yönetilmezse yolsuzlukların ve plansızlıkların önüne geçilebileceğine inanıyoruz. Bizim yöneteceğimiz Aliağa'da gösteriş, lüks ve şatafat için yapılan harcamaların tamamını vatandaşımızın hizmetine sunacağız” dedi.

BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

İsmet Topal ayrıca hesap verilebilir, şeffaf bir belediye olacaklarının da altını çizerek "Ulaşımdan alt yapıya, temizlikten kaldırım yenilemeye kadar bütün hizmetler Aliağa halkına sorularak, şehrin öncelikli ihtiyacına göre planlanacak. Herkesin derdini dinleyeceğimiz mahalle temsilcilerimiz olacak ve Aliağa'yı birlikte yöneteceğiz. Kimse bizden 'Bu bizim görevimiz' değil cevabını almayacak. Yapılan tüm hizmetler halkın gözleri önünde açık ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirilecek. Yap-boz anlayışı yerine halkla birlikte karar veren bir yönetim anlayışımız olacak” diye konuştu.

Aliağa'nın ulaşım, otopark, konut gibi acil çözüm bekleyen sorunları olduğunu söyleyen Saadet Partisi Aliağa Belediye Başkan Adayı İsmet Topal "Aliağa sürekli büyüyen bir ilçe. Her geçen gün göç alarak büyüyen ilçemizde maliyetine ve taksitle toplu konutlar inşa edeceğiz. Şehirler arası otobüs ve minibüs otogarı, katlı otoparklar ile otopark ve ulaşım problemini çözeceğiz. Aliağalı gençlerin,

mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel aynı zamanda manevi yönden gelişimini destekleyecek yaşam alanlarını yaratacağız” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER