SİTE SAĞ REKLAM ALANI

EĞİTİM SEN'DEN İDDİALARA KARŞI AÇIKLAMA

Eğitim-Sen İzmir 2 Nolu Şube, Aliağa temsilcisi Alp Kuyumcu'ya yönelik sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen iddialara karşı basın açıklaması yaptı.

30 Mayıs 2019 20:05 aliaga 324
EĞİTİM SEN'DEN İDDİALARA KARŞI AÇIKLAMA
Eğitim-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Hasan Ali Kılıç, Aliağa Temsilcisi Alp Kuyumcu hakkında sosyal medya platformlarında yazılan iddialara karşı bir basın açıklaması düzenledi. Şube Yönetim Kurulu ile birlikte gerçekleştirdiği açıklamada Başkan Hasan Ali Kılıç "Eğitim emekçilerinin yüz yılı aşkın bir süredir sürdürdüğü onurlu mücadelenin günümüzdeki tek temsilcisi olan Eğitim Sen, kurulduğu ilk günden bu yana iktidarların ve yandaşlarının hedefi olmuştur. Bugüne kadar laik bilimsel parasız ve anadilinde eğitim mücadelesinde her zaman ön saflarda olan sendikamıza ve yöneticilerimize yönelik çok sayıda hukuksuz girişim yaşandığı bilinmektedir. Bu durumun son örneği Aliağa'da yaşanmıştır.  
Sendikamız Aliağa temsilcisi olan Alp Kuyumcu arkadaşımız, arkasında kimlerin olduğu belli olan çeşitli sosyal medya hesaplarından iftira, yalan, hakaret ve karalama içeren ifadelerle açık açık hedef gösterilmektedir. Kendileri dışındaki herkesi 'terörist', 'hain' suçlaması ile sindirmeye çalışan, her türlü hakareti yaparak sosyal medya hesapları üzerinden hedef gösterenler açıkça suç işlemektedir. Siyasal iktidara ve kimi çevrelere çeşitli hesapları için yaranma çabası içinde olanlar bizim onurlu mücadelemizi ve arkadaşlarımızı hedef göstererek bu hesaplarını gerçekleştirmelerine müsaade etmeyeceğiz. Kirli hesapları ve rantları için iktidarın arkasına sığınarak sendikamızın onurlu mücadelesini hedef almaları kabul edilemez.” dedi. 
Eğitim Sen'in haklı mücadelesine gölge düşürmeye yönelik hukuk dışı girişimlerin derhal durdurulması gerektiğinin altını çizen Kılıç "Gerekli hukuki yollara başvuracağımızı ve iftira atanlardan hesabı yargı önünde soracağımızın bilinmesini istiyoruz. Hiçbir provakatif çaba, kişiler üzerinden yürütülen karalama, toplumsal duyarlılığımızdan asla bizi alıkoyamaz, dünden bugüne savunduğumuz halkların kardeşliği ve bir arada eşit koşullarda yaşama isteğimizden vazgeçiremez.” diye konuştu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER