SİTE SAĞ REKLAM ALANI

EĞİTİMİN ŞİDDETİN ESİRİ OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Eğitim Sendikaları Aliağa Petro-Kimya Ortaokulu'unda öğretmene uygulanan şiddet olayını protesto etti.

05 Aralık 2018 14:38 aliaga 1125
EĞİTİMİN ŞİDDETİN ESİRİ OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ
Petrokimya Ortaokulu Müdür Yardımcısı Leman Kahraman'a yönelik uygulanan şiddet Aliağa'da bulunan eğitim sendikaları tarafıdan basın açıklaması ile protesto edildi. 
Geçtiğimiz Cuma günü bir öğrencisinin şiddetine uğrayan Petrokimya Ortaokulu Müdür Yardımcısı Leman Kahraman'ın yanında olduklarını dile getiren öğretmenler üyesi oldukları dört eğitim sendikasının düzenlediği basın açıklaması ile "Öğretmene Şiddeti Durdurun” dedi. 
"Öğretmenlerimizin yanındayız”
Petrokimya Ortaokulu bahçesinde bir araya gelen Eğitim-Sen, Eğitim İş, Türk Eğitim-Sen ve Eğitim Bir-Sen Aliağa Temsilcilikleri ortak okudukları basın açıklamasında "Öğretmenlerimizin motivasyonuna, itibarına, sıhatine ve canına kasteden şiddet olayları eğitim hayatımızın en hayati problemlerinden biri haline gelmiştir. Öğretmenlere karşı yapılan psikolojik yıpratmalar, veli her zaman haklıdır anlayışı, vatandaşın hizmetine açılan şikayet hatları şiddetin boyutunu bu noktalara kadar getirmiştir” dedi
Performansa dayalı eğitim sisteminin sorunları çözmekten çok şiddetin önünü açtığını dile getiren sendikalar "Bizler eğitim sendikaları olarak tüm öğretmenlerimizin yanındayız. Eğitimin şiddetin esiri olmasına hep birlikte karşı duracağız” açıklamalarında bulundu.
Okul bahçesinde gerçekleştirilen basın açıklamasına çok sayıda öğretmen destek verirken şiddete maruz kalan Leman Kahraman da yanında olan sendika temsilcilerine teşekkür etti. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER