SİTE SAĞ REKLAM ALANI

EMEP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TÜZEL BELEDİYE İŞÇİLERİYLE BULUŞTU

Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Levent Tüzel işten çıkarılan Aliağa belediyesi işçilerini ziyaret etti.

10 Temmuz 2019 16:40 aliaga 287
EMEP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TÜZEL BELEDİYE İŞÇİLERİYLE BULUŞTU
Direnişlerinin 54. Gününde işten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçilerini ziyaret eden Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Levent Tüzel ve İzmir İl Yönetimi süreç hakkında işçilerin gözlemlerini dinledi. 
Mücadelelerini hem direniş çadırında hem de Aliağa'nın çeşitli merkezlerinde sürdüren ve Aliağa halkından da destek aldıklarını, imza kampanyalarının sürdüğünü dile getiren işçiler aynı zamanda arabulucu sürecinin de başladığını ancak kendilerinin işe iade davalarını sürdüreceklerini aktardı.
Direniş çadırında işçilere seslenen Tüzel "31 mart yerel seçimleri sonrası yeniden seçilen belediye başkanının baskılarını arttırdığı, kadrolu işçilerin görev yerlerinin değiştirildiği, emekliliğe zorlandığı bir sürecin gelmiş olduğu bu noktada 179 işçi işinden ekmeğinden buradaki sendikalı mücadeleden edilmiş olduğunu gördük, işçi basını ve çeşitli basın organları üzerinden takip ettik. Belediye başkanı Serkan Acar'ın belediye borçlarını bahane ederek işçileri işten çıkarması bu gün iktidar bloğunun yönetim anlayışının bir yansımasıdır. Halk beni seçti istediğimi alır istediğimi çıkartırım belediye yönetim anlayışı bu gün egemen iktidardaki siyasetin Aliağa'daki yansımasıdır. Aliağa halkı borç ödeme planını bu şekilde çözsün diye Serkan Acar'a yetki vermedi. Ülkemizin genelinde de fedakarlık halktan ve emekçinin emeği üzerinden yapılmak isteniyor. Yanlışlık burada başlıyor. Bu hem ülke düzeyinde hem de Aliağa'da böyle oluyor. Hazırlanan ekonomi paketlerine baktığımızda işçilerin kıdem tazminatına göz dikildiğini, bes dayatmaları zorunlu hale getiriliyor, vergiler tabana yayılsın diyerek vergi yükümüz arttırılıyor. Sermaye partilerinin ve sermaye sınıfının bu anlayışı şimdi Aliağa'da Serkan Acar eliyle doğrudan işçi arkadaşlarımız işten çıkartılarak belediyenin yükü hafifletilmek isteniyor. Çözüm işçilerin işten çıkarılması değildir. Aliağa'da halkçı bir yönetim demokratik bir yerel yönetim mümkün ve zorunlu ancak tercih edilmiyor. Yerellerde halka saldırmanın, ekonomik krizi halka fatura etmenin bir bedeli olacağını göstermek durumundayız. Aliağa halkı sizlerin yanındadır. Hiçbir belediye işçisinin işinden olmasını istememiştir. Sizler burada yaşayan yurttaşların bir parçasısınız. Dolayısıyla bu mücadeleyi hep birlikte büyüteceğiz.” dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER