SİTE SAĞ REKLAM ALANI

EMEP İŞTEN ÇIKARILAN BELEDİYE İŞÇİLERİYLE BULUŞTU

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

02 Temmuz 2019 15:23 aliaga 189
EMEP İŞTEN ÇIKARILAN BELEDİYE İŞÇİLERİYLE BULUŞTU
İşten çıkarılan 179 belediye işçisinin işlerine geri dönebilmek için başlattıkları direniş Aliağa Demokrasi Meydanı'nda sürüyor. 45'inci gününde olan Aliağa Belediyesi işçilerinin direniş çadırına Emek Partisi İzmir İl Örgütü ziyarette bulundu. 
Emek Partisi İzmir İl Örgütü direnişleri devam eden Aliağa Belediyesi işçileriyle öğle yemeğinde bir araya geldi. Parti üyelerini karşılayan işçiler ve Genel İş İzmir 5 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyeleri desteklerinden dolayı teşekkür etti. 
İşten çıkarılan işçilere seslenen Emek Partisi İzmir İl Başkanı Emine Uyar ise "Belediyeler kimsenin çiftliği değildir. Belediyeler halka hizmet için, halkın söz sahibi olması gereken kurumlardır. Belediye başkanı işçileri çıkarma yetkisini Aliağa halkından aldığı oylar olduğunu dile getiriyor. Ancak Aliağa halkı şeffaf ve söz sahibi olabildiği bir belediyecilik anlayışıyla yönetilmiyor. Aliağa Belediyesi kadrolu, iş güvencesi olan işçileri işten çıkardı. Bizler herkesin kadrolu işçilerin sahip olduğu olanaklara erişerek çalışması gerektiğini vurguluyoruz. Bu işçilerin aldığı ücretler annelerinin ak sütü gibi helaldir. İşçilerin yüksek maaş aldığını söyleyenler bir gecede döviz kurundaki artışla yüzde altmış alım gücü kaybına uğrayan işçi ve emekçilerinin gerçeğini görmeden konuşanlardır. Benzine, elektriğe, çaya şekere zamlar devam ediyor. Aliağa belediyesinin artan borçları neden artmıştır. Bunları şeffaf bir şekilde halk ile paylaşmalıdır. Beş yıl sonra belki kendisi gidecek ama Aliağa halkı işçileri emekçileri burada yaşamaya devam edecek.” diye konuştu. 
Öğle yemeğinin ardından işten çıkarılan belediye işçileri Şair Asım Gönen'in şiirleri eşliğinde sohbet etti.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER