SİTE SAĞ REKLAM ALANI

EMEP'TEN TÜPRAŞ İŞÇİLERİYLE DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Emek Partisi Menemen İlçe Örgütü, TÜPRAŞ işçileriyle dayanışmaya çağırdı.

27 Mayıs 2019 11:26 aliaga 293
EMEP'TEN TÜPRAŞ İŞÇİLERİYLE DAYANIŞMA ÇAĞRISI
Emek Partisi Menemen İlçe Örgütü, TÜPRAŞ işçileriyle dayanışma çağrısı yaptığı bildirileri mesai bitiminde Menemenli işçilere dağıttı. 
"Koç holding tehdit ediyor, TÜPRAŞ işçisi direniyor” başlıklı bildiriyle Menemenli işçilere seslenen EMEP, "Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu olan TÜPRAŞ'ta devam eden toplu sözleşme sürecinde işçilerin 40 yıllık çalışma düzeni; sömürünün daha fazla arttırılması ve kazanılmış hakların ortadan kaldırılmasına yol açacak şekilde değiştirilmek isteniyor. Farklı farklı işkollarında olsak da sendikalı sendikasız çalışsak da hepimiz biliyoruz ki çalışma yaşamına ilişkin düzenlemelerde büyük işletmeler esas alınır, buralarda işçiler lehine bir kazanım olursa bunlar giderek yasa haline gelir ve diğer yerler için de uygulanır. Ya da tersine burada işçilerin bir kazanımını yok eden bir uygulama yapılırsa bu zamanla bütün iş kollarını sarar hatta yasalaşır. TÜPRAŞ işvereni 12 Eylül'ün anti-demokratik düzenlemesi ile işyerinin grev kapsamı dışına çıkartılmış olmasına, tek adam rejiminin Yüksek Hakem Kuruluna ve iktidarın grev yasaklamakla övünen yaklaşımına güveniyor. İşçiler ise biz olmadan üretemezsiniz, kazanamazsınız diyor. Bu mücadelede kazananın TÜPRAŞ işçisi ve bizim sınıfımız olması için TÜPRAŞ işçileri ile dayanışmayı güçlendirmeliyiz” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER