SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ENGELLİLER DERNEĞİ YENİ BAŞKANI AYTAÇ BAYAR

ALİAĞA ENGELLİLER VE REHABİLİTASYON DERNEĞİ GENEL KURUL TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

04 Şubat 2019 11:00 aliaga 464
ENGELLİLER DERNEĞİ YENİ BAŞKANI AYTAÇ BAYAR
Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği Genel Kurulu Derneğin kendi kafeteryasında yapıldı. Üyelerin çoğunluğunun ilgi gösterdiği genel kurul divan kurulu oluşturulduktan sonra Saygı duruşu ve Okunan İstiklal Marşı ile başladı. Yapılan genel kurulda Aytaç Bayar'ın listesi başka liste oluşmadığından tek liste olarak yarışa girdi.
Derneğin Faaliyet raporunu tekrar Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olmayan İbrahim Erdemir okudu. İbrahim Erdemir'in dernek faaliyet raporunda "Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği olarak 1999 yılından itibaren faaliyet yürütmekteyiz. Bir elektrikçi dükkânının bir kenarından başlayan yolculuğumuzda bu güne gelmiş bulunmaktayız. Bu sürecin 14 yılını Yönetim Kurulu Başkanı olarak geçirmenin gururunu yaşamaktayım. Son yönetim kurulu olarak üç yılda başlıca şu faaliyetler içerisinde bulunduk. Aliağa belediyesi ile yapmış olduğumuz sosyal Sorumluluk projesi ile iktisadi işletmemiz açılmış olup, burada 8 yıldır halkımıza kafe hizmeti verilmektedir. Hizmet kalitesini artırabilmek amacıyla Belediyesi ve TEKFEN A.Ş tarafından derneğimiz iş birliği destekleri ile hizmet binamız yenilenmiş ve de masa sandalye diğer kullanılan malzemeler iktisadi işletmemiz tarafından yenilenmiştir.”dedi. 
"ENGELLERİ BİRLİKTE KALDIRALIM”  projesiyle belediye tarafından 2 derslikten oluşan hizmet birimi ve engelliler koordinasyon birimini barındıran binanın açıldığına dikkat çeken Erdemir "Burada engelli arkadaşların eğitim görmeleri el becerilerini geliştirmeleri ve özel gereksinim duyan kardeşlerimizin eehabilite edilmeleri amacıyla Aliağa Kaymakamımız tarafından öğretmen usta öğretici özel eğitmen görevlendirilmiş olup, engelli bireyler bilgisayar, el beceri, Atletizm folklor, bağlama, işaret dili kursları mehteran kursu düzenledik. Mehteran takımımız başarısı ile bizlere fırsat verilince neler yapacağımızın güzel bir göstergesi olmuştur. Bu faaliyetleri gerçekleştirmemizde destek sağlayan Aliağa Kaymakamlığına ve Belediye Başkanımıza Yönetim kurulumuz adına teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.” diye konuştu. 
"BİR ENGELLİNİNDE MUTLULUĞU SEN OL” projesi ile 10 engelli vatandaşın istihdam edildiğine değinen Dernek Başkanı İbrahim Erdemir  "Engelliler kurslarda ve iktisadi işletmemiz de görevlendirilmiş olup SSK maaşları TSGi firması tarafından karşılanmaktadır. Bu duyarlı örnek davranışlarından dolayı TSGİ firma yetkililerine teşekkür eder diğer firmalara örnek teşkil etmelerini arzulamaktayız. Yeni yönetim ile bu hizmet ve projelerin farklı projelerle de desteklenerek devam etmesini temenni ediyorum Mali açıdan bakılacak olursa, 81.010.93 TL ile almış olduğumuz dernek bütçemiz üç yılın sonunda bugün itibari ile 182.401.00 TL olarak nakit bankada bulunmaktadır. Yeni seçilecek Yönetim kurulumuzun alacağı kararlarda ve yapacağı faaliyetlerde RABBİM'in rızasını üyelerimizin memnuniyetini ve özellikle engelli kardeşlerimizin menfaatleri doğrultusunda olmasını temenni ediyor başarılar diliyorum.” dedi. 
Bu bildirimden sonra başka liste gelmediği tespiti yapılıp oylamaya geçildi. Yapılan oylama sonucunda Aytaç Bayar'ın listesi Genel Kurulun kazananı olarak açıklandı. Derneğin yeni Başkanı Aytaç Bayar'ın listesi şu isimlerden oluştu:
AYTAÇ BAYAR
BAYRAM ÖZTÜRK
NUSA PALA
CUMHUR TOMAKIN
HALİT AYDIN
İBRAHİM ERDEMİR
HÜSEYİN ABUT
KAMIL KAPLAN
NİHAT ÇINAR
TUNCAY KALELI
NURTEN ÖZGÜR
İRFAN BARUT
DENETİM KURULU ÜYELERİ
SÜLEYMAN ÇELİK
ŞABAN MUTLUER
İBRAHİM KARAKAYA
OSMAN OĞUZ YANAR
ÜNSAL ESEN
FATIH KAÇMAZ

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER