SİTE SAĞ REKLAM ALANI

GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞINA DARBE

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

09 Temmuz 2019 13:44 aliaga 158
GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞINA DARBE
Dikili Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında Aliağa'da İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda Afgan uyruklu olduğu tespit edilen 704 göçmen ile 10 adet deniz motoru, 10 adet lastik bot, 672 adet can yeleği ele geçirildi. Afgan uyruklu olan (704) yabancı uyruklu göçmen şahıs, (10) adet deniz motoru, (10) adet lastik bot, (672) adet can yeleği ele geçirilirken göçmenlerin güvensiz bir şekilde yasadışı yollarla tedbir kararı uygulanan hedef şahıslar tarafından ülke dışına kaçırılması engellendi. Soruşturma kapsamında hedef şahıslarla irtibatlı bulunan ve birlikte hareket ettiği tespit edilen toplamda (100) şüpheli şahıs da Göçmen Kaçakçılığı Suçu işlediği tespit edildi. Soruşturma süresince ara yakalama kararı olan 13 kişi tutuklandı. Şüpheli şahıslar arasında bulunan bir şahsın Dikili ilçesinde 2019 yılı Nisan ayında meydana gelen 2011 doğumlu (1) Göçmen Şahsın ölümüne sebep verip firar durumda olan şahıs olduğu tespit edilirken 2 kişiye de uyuşturucu kullanımından adli işlem yapıldığı öğrenildi. 
Dokuz ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda Dikili ve Aliağa'da toplam 55 kişi yakalanırken 24 kişinin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER