SİTE SAĞ REKLAM ALANI

GÜLSEN CİRİT'TEN BAŞKAN ACAR'A SERT TEPKİ

CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit Aliağa Belediye Başkanı Acar'a 31 Mart yerel seçimlerinden sonraki ilk icraatlarına yönelik sert açıklamalarda bulundu

31 Mayıs 2019 12:05 aliaga 739
GÜLSEN CİRİT'TEN BAŞKAN ACAR'A SERT TEPKİ
Geçtiğimiz hafta içerisinde Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın 31 Mart yerel seçimlerinin ardından gerçekleştirdiği icraatları eleştiren CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit işten çıkarılan belediye işçileri, meslek hastanesi yapımında kesilen zeytin ağaçları ve Ağapark'ın Mavibahçe'ye satılması hakkında sert açıklamalarda bulundu.

"Tasarrufu işçilerin emeği üzerinden yapmayın”

Aliağa Belediyesi'nde çalışan 21 işçinin işten çıkarılmasının ardından Acar'a seslenen CHP Aliağa İlçe Başkanı Cirit "31 Mart yerel seçimleri sonucunda Sayın Serkan Acar belediye başkanı olmuş ve ilçemizi 5 yıl daha yönetmeye sizlerden yetki almıştır. Aynı zamanda 14 millet ittifakı ve 11 cumhur ittifakı olmak üzere 25 belediye meclisi üyesine de Aliağa'yı yönetme yetkisini verdiniz. Birlikte Aliağa halkına hizmet etmek konusunda parti yönetimi olarak hazır olduğumuzu beyan ettik.

Şu an Türkiye 'de en fazla ihtiyaç duyduğumuz şey huzur içinde yaşamaktır. Kişilerin kendi siyasal tercihleri elbette olacaktır ve demokratik bir ülkede herkes özgür alanında bu siyasal tercihlerine göre davranış sergileme hakkına sahiptir.” dedi.

Aliağa Belediyesi'nden işçilerin üçer üçer çıkarıldığını kamuoyu ile paylaşan Gülsen Cirit "Aliağa belediyesi bir kişi kurumu değil Aliağa halkının kurumu ve iş yeridir. İşini yapan insanların ekmekleriyle oynanmasını Aliağa halkının vicdanına bırakıyoruz. Bu işçilerimiz 5yil, 6 yıl, 11 yıl gibi sürelerdir temizlik görevlisi olarak çalıştıklarına göre, işten çıkarılmalar siyasi değilse tasarruf nedeni ile yapılmış görünüyor. Bu durumda şu soruları sorma hakkımız doğuyor.

1. 6 yıl, 5 yıl ve 11 yıl emekçi olarak çalışan bu kişilerin aldığı para ile mi bu dönemde tasarruf sağlanacak?

2. Seçim öncesi yapılan hovardaca harcamaları bu işçilerin maaşına güvenerek mi yaptınız?

3. Denetim raporlarına göre harcanan yüklü miktardaki çiçek, bayrak vb harcamalar işçinin evine ekmek götürmesinden daha mı önemliydi.

4. Aliağa halkının eğlenmesi ve gezmesi bu halkın hakkıdır, ama bunun bedeli işsiz kalacak emekçiler olacaksa buralardan tasarruf edilemez miydi? Gezmenin ve eğlenmenin bedelini ailesi, çocukları için çalışanlar mı ödemelidir?

5. Bu işçiler çıkarıldığına göre yerlerine yeni işçiler alınacak mı?

Sayın Serkan Acar işçinin emeği ve ekmeği ile oynamayınız. Barış ve huzur içinde Aliağa'da birlikte yaşama iradesini ortaya koyunuz. Siyaseti de tasarrufu da işçi ve emek üzerinden yapmayınız.” ifadelerine yer verdi.

"Ağaçların kesilmesi için gerekli izinler alındı mı?”

Çaltılıdere'de Meslek Hastalıkları Hastanesi'nin yapılacağı arazide zeytin ağaçlarının kesileceğini öğrenen İlçe Başkanı Gülsen Cirit, ağaçların söküldüğü alana giderek video çekti. Aliağa Belediye

Başkanı Serkan Acar'a ağaçların sökülmesi hakkında sorular soran Cirit "300 ağaç bir gecede kesilip gömüldü. Neden, kim tarafından bu katliam yapıldı? Bu ağaçlar kesilirken izin alındı mı? Kesimden yerel sorumluların bilgisi var mı? Neden, ağaçları taşımayı değil de gömmeyi tercih ettiniz ve üstünü toprakla örttünüz? Örtmeniz gereken bir ayıbınız mı var? Bu soruların cevaplarını resmi yöneticilerimizden bekliyoruz. Aliağa sahipsiz değilse verilecek cevap olması gerekir. Biz sonuna kadar soruşturup gerçeği bulacağız.” dedi.

"Ağapark'ta neler oluyor?”

Son olarak Aliağa Belediyesi'ne ait ve Aliağalıların kullanımına açık Ağapark'ın Favori Kuyumculuğun işletmeciliğini yaptığı Mavibahçe AVM'ye işletilmesi için verildiğini kamuoyu ile paylaşan CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit "Aliağa'da yeni dönem çok hızlı başladı. Yetki alındı ya, artık daha pervasız davranıyor başkan. Önce işçiler, o bitmeden ağaç katliamı, şimdi de Ağapark…

Halkımız ucuz ve kaliteli tatil yapacak denilerek hizmete sokulan Ağapark'ın işletmesi Mavibahçe'ye verilmiş. Aklımızdaki sorulara, beyhude yanıt bekleyeceğiz bu belli ama biz soralım halkımız da düşünüp sorgulasın.

1. Ağapark neden işletmeye verildi. Siz, iyi çalıştıramadınız mı?

2. Ağapark zarar mı ediyordu, öyle ise siz en baştan yanlış plan, proje yapmışsınız demektir.

3. Ağaparkıi belediye kasasına para girsin diye mi devrettiniz. O zaman ucuz hizmet vaadi ne oldu?

4. İşletme hakkını devrettiğiniz Mavi bahçe konsepti oraya gelirse, orada yeni inşaatlara ihtiyaç yok mu? Burgerking, Starbucks gibi firmalar belli standartlarda çalışırlar. Bu mekanlar için yeni tadilat ve inşaatlar mı yapılacak?

5. Eğer öyle ise, Ağapark'taki yapılara bile kıyı kenar kanununa aykırılıktan yıkılma kararı verildiğine göre yeni yapıları nasıl yapacaksınız. Kanunu tanımam diyorsanız o başka tabii.

6. Bir yıl giriş ücretsiz olacakmış, peki ya sonra. Aliağa emekçi kenti parası olanlar yaz aylarında zaten gidiyor yazlıklarına… Peki, burada kalanlar bu girişi karşılayabilecek mi veya nasıl karşılayacaklar.

7. İşçileri çıkarıyorsunuz, ekmekleriyle oynuyorsunuz. Orası neden istihdam alanı olarak kalmadı. İşçileri oraya da kaydırabilirdiniz.

Halk için yaptık deyip, sonra rant için özelleştiriyorsunuz. Hem de hiç açıklama yapmadan. Bu durum Aliağa halkına haksızlıktır ve düşüncesini önemsememektir. Maalesef Aliağa'da her şey güzel olmuyor ve olmayacak gibi görünüyor.” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER