SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

HABLEMİTOĞLU KADINLARLA BULUŞTU

Hablemitoğlu kadınlarla buluştu

18 Haziran 2018 18:24 aliaga 276
HABLEMİTOĞLU KADINLARLA BULUŞTU
İyi Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, İyi Parti Aliağa İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği toplantıda kadınlarla buluştu. Hablemitoğlu İyi Parti'nin iktidara gelmesi halinde kadına yönelik şiddetle mücadelede uygulayacakları politikaları anlattı.
İyi Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, Aliağa Sahil Kafe'de partili kadınlarla buluştu. Aliağa'nın sorunları ve Aliağalıların taleplerini dinleyen Hablemitoğlu seçilmesi halinde Aliağalıların kendisine her zaman ulaşabileceğini ve Aliağa Halkının ileteceği tüm projelerin gerçekleşmesi için takipçisi olacağını vurguladı. 
‘Kadınlar, çocuklar ve yaşlılar önceliğimiz olacak'
İyi Parti Aliağa İlçe Başkanı Yücel Karaşan'la birlikte İyi Partili kadınlarla bir araya geldiği toplantıda Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu İyi Parti'nin kadınlara siyasette yer verdiğini belirtti. Hablemitoğlu ayrıca kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda partisinin seçim bildirgesinde yer alan maddeleri de hatırlatarak “İyi Parti'nin kadına, çocuklara ve yaşlılara yönelik bir programı var ve o programı uygulayacak kadrolara sahip. Kadına yönelik şiddet vakalarında genel olarak kadınlara şiddet uygulayan erkekten uzaklaştırılarak sığınma evlerine yerleştiriliyor. Kadın hem şiddet mağduru hem de hayattan izole edilmiş oluyor. İyi Parti seçim beyannamesinde bu konuyla ilgili şiddet uygulayan erkeğin rehabilite edilmesine dair bir madde yayınladı. Biz kadının yaşamdan bu şekilde uzaklaştırılmasındansa şiddet uygulayan erkek üzerinden gidilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca mahkemelerde iyi hal indiriminin kaldırılmasını, konunun uzmanı olan hakimlerin sayılarının arttırılmasını ve kadınlar için özel yaşam evleri açılarak şiddet mağduru kadın ve çocukların buralarda konuk edilip, aile ortamında daha iyi bir yaşam kurmasının önünün açılması için adım atacağız. Kadınlara, çocuklara ve hayvanlara şiddet ve istismar uygulayanların caydırıcı cezalar almaları yönünde bir program uygulayacağız” dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER