SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

HAFTA SONU SINAV VAR, LÜTFEN BİRAZ SESSİZ OLUN

BELGESİ OLMAYAN SINAVA ALINMAYACAK

31 Mayıs 2018 10:32 aliaga 320
HAFTA SONU SINAV VAR, LÜTFEN BİRAZ SESSİZ OLUN
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), liselere yerleştirmede isteğe bağlı girilecek merkezi sınav, 2 Haziran Cumartesi günü saat 09.30'da başlayacak. Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Aliağa'dan 994 öğrencinin sınava gireceğini bildirdi. Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Aliağa Ortaokulu ve Aliağa Anadolu Lisesi'nde yapılacak olan sınavlarda 144 öğretmen de görev yapacak.

Hafta sonu yapılacak merkezi sınav, 8'inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacak. İki bölüm halinde uygulanacak sınavda öğrencilere 90 soru yöneltilecek. 09.30'da başlayacak sınavın birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika sürecek. 11.30'da başlayacak ikinci bölümde ise öğrencilere matematik ve fen bilimleri derslerinden 20'şer olmak üzere 40 soru yöneltilecek. İkinci bölüm sınavı 60 dakika sürecek. İki bölüm arasında verilen 45 dakikalık süre, öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermesi ve dinlenmesi için kullanılacak.

BELGESİ OLMAYAN SINAVA ALINMAYACAK
Öğrenciler, sınava gelirken yanlarında fotoğraflı renkli sınav giriş belgesi, geçerli kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlik süresi devam eden pasaport, yabancı uyruklu öğrenciler için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi) ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracak.
Geçerli kimlik belgesi ve fotoğraflı sınav giriş belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacak. 2 Haziran'da yapılacak merkezi sınavın sonuçları 22 Haziran'da açıklanacak.


BURSLULUK SINAVI 3 HAZİRAN'DA
Milli Eğitim Bakanlığı 3 Haziran 2018 tarihinde ise İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) yapacak. Bursluluk sınavına Aliağa'dan 438 öğrenci girecek. Sınav Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilecek. Saat 10.00 da yapılacak olan İOKBS 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflar için gerçekleştirilecek. Sınavda dört seçenekli 100 soru sorulacak, sınav süresi 120 dakika olarak uygulanacaktır. Sınav sonuçları 18 Temmuz'da erişime açılacak.


Sınav gününde özellikle araç sürücülerini rahatsız edici şekilde korna çalmamaları konusunda duyarlı davranmaya davet eden Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, sınava girecek tüm öğrencilere de başarılar diledi.

 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER