SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

HALKLA BİRLİKTE HALKÇI BELEDİYECİLİK İÇİN YÜRÜYECEĞİZ

Aliağa'nın tanınan esnaflarından Osman Murat Cumhuriyet Halk Partisi'nden Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.

30 Ekim 2018 12:10 aliaga 434
HALKLA BİRLİKTE HALKÇI BELEDİYECİLİK İÇİN YÜRÜYECEĞİZ
Aliağa'nın tanınan esnaflarından Osman Murat Cumhuriyet Halk Partisi'nden Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. CHP Aliağa Emek Bürosu Başkanlığı görevini sürdüren Osman Murat belediyecilikte sosyal demokrasinin önemine dikkat çekti.

Sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışını gerçek anlamda hayata geçirmek için aday adayı olduğunu belirten Osman Murat "İlçemin insanlarının söz ve karar sahibi olabileceği bir belediye ve kent yönetimini hayata geçirmek. Fırsat eşitliğini uygulamak, toplumu oluşturan grupların ihtiyaçlarını dikkate alacak yönetim anlayışını oluşturmak ve sosyal demokrat belediyecilik anlayışını gerçek anlamda hayata geçirmek için Aliağa Belediye Başkanlığına aday adayı oldum.” dedi.

'İnsanların yüzündeki mutluluğu hizmetlerimizle resmedeceğiz'

Belediyenin hizmet üretimine ortak katılım ve görüş birliğini oluşturması gerektiğini vurgulayan Murat "Hizmetlerin nasıl ve ne şekilde yapılacağı konusunda ortak katılım ve görüş birliğini oluşturmalı. Ben yaptım oldu anlayışı Aliağa Belediyesi'nde hakim olabilecek bir anlayış değil. Aliağa halkı belediyenin yönetiminde eşit düzeyde katılım sağlayabilmeli ve söz sahibi olmalı. Böyle bir belediyecilik anlayışı ile Aliağa Belediye Başkanlığı'na aday olmak istiyoruz. İnsanların yüzündeki mutluluğu yaptığımız işlerle resmetmeye adayız. Hizmetlerimizi de Aliağalıların bu mutluluğunu sağlamak için belirleyeceğiz.” İfadelerinde bulundu.

'Farklı Kültürleri Kaynaştıran Bir Belediyecilik'

Aliağa'nın iş sahaları nedeniyle göç alan bir şehir olduğunu da sözlerine ekleyen Osman Murat; farklı kültürlerin, değerlerin ve inançların kaynaşması için laik bir belediyeye ihtiyaç olduğunu söyledi. Murat "Aliağa'nın ortak değerlerini, parasını her türlü oyunlarla yasal kılıflar hazırlayıp, talan edenleri, hizmet gibi gösterip eziyet eden, adaletsizliği, hırsızlığı, ahlaksızlığı sanki erdemmiş gibi gösterip namuslu olmayı, memleketini sevmeyi, yaşama dürüstçe katılmayı utanılır hale getiren zihniyeti değiştirmek istiyoruz. Cumhuriyet halk partili ve bu ülkenin yiğit, kararlı insanları, demokratik, laik, çoğulcu, insan haklarını, hakça bölüşümü, bireyin mutluluğunu yani cumhuriyetin ilkelerini, cumhuriyet değerlerini ayağa kaldırıp, çocuklarına yaşanır bir Aliağa bırakmak isteyenler için aday adayıyım.” dedi.

'Teknolojik ve güncel gelişmeleri yakalayan bir belediyecilik'

Aliağa'ya dair planlarını açıklayan CHP'li Osman Murat hedeflerini "Aliağa bir sanayi kenti olmasına rağmen teknolojini imkan ve olanaklarından mahrum bırakılıyor. Sineması olan, geniş spor tesislerine sahip, kültürel ve teknololik alanda hızlı adımlar atan, gençlerine iş ve eğitim imkanları sağlayan ve onları destekleyen bir Aliağa yaratmak istiyoruz. Yaşadığım kentin hızla yükselen sanayisinin yarattığı fırsatlarla birlikte insanların siyasal, sosyal, ekonomik, kültürel, çağdaş ve insanca yaşam seviyesine ulaşmasını sağlayacak belediyecilik anlayışının eksikliklerini ve bu eksikliklerin giderilmesini

sağlayacak bakış açısını, yaşanılası bir kent oluşturma hedeflerimi ifade etmek istiyorum.” sözleriyle ifade etti.

'Toplumsal Birlik Merkezi oluşturacağız'

Aliağa'nın ortak sorunlarının eğitim, ekonomi, sağlık ve sosyal yardımlaşma olduğunun altını çizen Osman Murat bu konularda çözüm olması adına en önemli projelerinden birinin de "TOPLUMSAL BİRLİK MERKEZİ” adında bir sistem oluşturmak olduğunu söyledi. Murat "TOPLUMSAL BİRLİK MERKEZİ adında sistem oluşturup, uygulanışı sırasında liyakat sahibi halkçı kadroyla birlikte, toplumu oluşturan katmanlarla hiyerarşik düzene bağlı olmadan, ortak akılla oluşturulabilecek komisyonlar kurup, kent konseylerinin yapılarından farklı olarak, şehrin yönetimindeki kadroların içinde bulunan, kamu ve sivil toplum kuruluşlarında bulunmuş, baskın ve halktan izole olarak örgütlenmiş karakterlerden değil, toplumun tabanında yaşamın içindeki halk kitlesinin eğitim düzeyi ile kariyerden dolayı yeterli olamadığını düşünerek, yaşama dair hayalleri baskılanmış karakterlerle çalışarak toplumda çözülmesi önemli olan sorunları, sorunu en can alıcı şekilde yaşayan halk kitlelerini, sorunun çözümü noktasında edilgenlikten kurtarıp, çözümün merkezine yerleştirerek, şehrin sorunlarını birlikte çözeceğiz.” dedi.

Halkla birlikte halkçı bir anlayışla kentin sorunlarını çözeceğini dile getiren CHP'li Osman Murat "Aliağa'yı ve Aliağalıları seviyorum. Kentimizin ve kentlimizin daha nitelikli bir yaşamı hak ettiğine inanıyorum ve 'halka rağmen halkçı olunmaz' diyerek bu kenti halkçı bir kadroyla halkla birlikte yönetmeye talibim” şeklinde konuştu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER