SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

HATİCE ÖĞRETMENİN ARDINDAN DUYGU DOLU TÖREN

Hatice Öğretmenin ardından duygu dolu tören

08 Haziran 2018 16:45 aliaga 740
HATİCE ÖĞRETMENİN ARDINDAN DUYGU DOLU TÖREN
Aliağa'da geçtiğimiz Çarşamba günü meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren öğretmen Hatice Aşık Binali, görev yaptığı 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde anıldı. Anmaya katılan eğitimciler ve öğretmenler gözyaşlarına hakim olamadı.

İzmir-Çanakkale karayolunun Karayolları Bakımevi kavşağında Çarşamba günü meydana gelen kazada, E.K.(28) yönetimindeki 35 JA 6673 plakalı kamyon ile Hatice Aşık Binali (34) idaresindeki 35 V 9272 plakalı otomobil çarpışmış, kazada otomobili kullanan öğretmen Hatice Aşık Binali (34) ile ayrı araçta bulunan öğretmen Sezen Kara (32) ağır yaralanmıştı. Yaralılardan Hatice Aşık Binali tedavi gördüğü Aliağa Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirirken, Sezen Kara ise Çiğli Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

Meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden öğretmen Hatice Aşık Binali (34), karne gününde görev yaptığı lisede anıldı. Anma törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse'nin yanı sıra, siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda eğitimci ve öğrenci katıldı. Hayatını kaybeden Hatice Aşık Binali için saygı duruşu ile başlayan tören de Hatice Öğretmenin mesai arkadaşları ve öğrencileri anılarını paylaştı.

Törende Hatice Öğretmen için bir konuşma yapan Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse “Eğitim camiamızın başı sağ olsun. Hatice öğretmenimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabırlar diliyorum. Sezen öğretmenimize de geçmiş olsun dileklerimi tekrar iletiyor, acil şifalar diliyorum. Olayı duyduğumuz andan itibaren arkadaşlarımızla birlikte hastanedeydik. Doktorlarımız ellerinden geleni yaptılar ama takdiri ilahi.” dedi.

Törenin ardından dualar okunup, Hatice Öğretmen için lokma hayrı dağıtıldı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER