SİTE SAĞ REKLAM ALANI

HEDEFİM ALİAĞA HALKINA HİZMET ETMEK

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

23 Kasım 2018 12:43 aliaga 370
HEDEFİM ALİAĞA HALKINA HİZMET ETMEK
PETKİM'den emekli teknisyen,  Aliağa'da geçirdiği 23 yıl boyunca aktif siyasetin içerisinde yer alan Ak Parti Aliağa'nın kurucularından, aynı zamanda Aliağa Belediyesi Meclis Üyeliği görevini de sürdüren Kazım Ulaş, 2019 yerel seçimleri için aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi. 
Aliağa'da Belediye Başkanlığı için aday gösterilip seçilmesi durumunda gerçekleştireceği projeleri anlatan Kazım Ulaş "Yaşadığım ilçeye daha iyi hizmet edebilmek adına, Aliağa'nın sorunları ile daha iyi ilgilenebilmek adına Ak Parti'den Belediye Başkanlığına aday adayı oldum. Aday adayı olmaya karar vermemde Sayın Cumhurbaşkanımızın tanımladığı aday profili etkili oldu. Bu güne kadar kimsenin adamı olmadım bundan sonra da olmayacağım. Ben 23 yıldır Aliağa'dayım. Hep vatandaşlarımla yan yana oldum. Bundan sonra da öyle olacağım. Benim ne akçeli işlerle ne de akçeli işlerle uğraşanlarla işim olmadı. Bundan sonra da olmaz.” dedi.

"Büyükşehir'le birlikte otopark sorunu çözülebilir”

Çevre peyzaj düzenlemeleri, yol, su, elektrik gibi alt yapı hizmetlerin belediyelerin asli görevleri arasında yer aldığını vurgulayan Ak Parti Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Kazım Ulaş "Bunları bir lütufmuş gibi görmemek gerekiyor. Bu yüzden Aliağa'da belediyenin asli görevleri dışında en önemli sorunun otopark ve istihdam olduğunu düşünüyorum.  Özellikle Aliağa Belediye Meclisi Üyeliği görevimin ardından sıkça karşılaştığımız en önemli sıkıntı Aliağa'da bir otoparkın bulunmuyor oluşudur. Bizler bu sorunu dile getirdiğimiz vakit mevcut belediye yönetimi bu sıkıntının İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğu olduğunu dile getiriyor. Bu eleştiriye katılmak ile birlikte ilçe belediyesinin de sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. Büyükşehir'le entegre olarak İlçe Belediyesi Aliağa'nın bu önemli sorununa çözüm üretilebilir.” ifadelerinde bulundu.
Aliağa'nın bir diğer probleminin trafik sıkışıklığı olduğunu söyleyen Kazım Ulaş "Bu sorun da otopark sorunu ile birlikte ele alınıp çözüme kavuşturulabilecek bir problem. Eğer ki Genel Merkezimiz bizi aday gösterir ve Aliağa halkı da Belediye Başkanı olma yetkisini bize verirse Aliağa'da günlük yaşamı felç eden ve sağlıklı bir kent yaşamı önünde engel teşkil eden otopark sorununu ve trafikte yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturacağımın sözünü veriyorum. Belediye Başkanı olursam ilk iki yıl içerisinde bu sorunu vatandaşın gündeminden çıkaracağım.” dedi. 

"Gençler uzmanlık gerektiren işler için eğitilmeli”
Aliağa'nın bir sanayi kenti olduğunun altını çizen Ulaş "Aliağa'da sayısız kuruluş var. Burası ağır sanayinin, Petrokimya tesislerinin, limanların bulunduğu önemli bir iş havzası olmasına rağmen gerek Aliağa'da yaşayan gençlerin gerekli eğitimlerden geçmiyor oluşu gerekse kimi işverenlerin taleplerini karşılayacak kalifiye elemanların bulunmuyor oluşundan kaynaklı ciddi bir istihdam problemi var. Bu kadar önemli bir sanayi havzasında işsizliğe ve kalifiye eleman ihtiyacına çözüm üretebilmek için, seçilmem durumunda sanayi ve ticaret odaları, kentin ileri gelen sivil toplum kuruluşları ile birlikte projelerimizi bu alanda yoğunlaştıracağım. Özellikle 2 yıllık yüksekokul mezunu gençlerimizi ve liseli gençlerimizi iş bulabilecekleri alanlarda uzman haline getirerek, sertifika sahibi yaparak bu probleme de çözüm üretmek istiyoruz.” şeklinde konuştu. 
Bu zamana kadar Aliağa Belediye Meclisi'nde çeşitli komisyonlarda görev aldığını vurgulayan Kazım Ulaş "Kendimi adaylık için yeterli görüyorum ancak takdir Genel Merkezimizindir. Aday olduktan sonra teşkilatımızla birlikte Aliağalılara hizmet için çalışacağız. Sefer bizden zafer Allah'dan.” dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER