SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

HELVACI HALKI SOKAK PAZARINDAN KURTULUYOR

HELVACI ESNAFINA TEZGAH SEÇME ÖNCELİĞİ TANINACAK

08 Mayıs 2018 11:37 aliaga 250
HELVACI HALKI SOKAK PAZARINDAN KURTULUYOR
Aliağa Belediyesi'nin geçtiğimiz temmuz ayında temellerini attığı Helvacı Modern Kapalı Pazar Yeri, 26 Mayıs'ta hizmete açılacak.

 Pazarcı esnafı ile tüketiciyi, daha iyi denetlenen sağlıklı ve modern alışveriş ortamında bir araya getirecek olan Helvacı Modern Kapalı Pazar Yeri'nin fiziki çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. 2 bin 150 metre kare kullanım alanına sahip iki katlı pazar yeri, Helvacı halkını sokak pazarından da kurtaracak. Helvacı Mahalle sakinlerine uzun yıllar hizmet verecek olan modern kapalı pazar yerinde ayrıca 45 araçlık otopark da bulunacak.

 1 HAZİRAN'DAN İTİBAREN TEZGAHLAR KURULACAK

1 Haziran'dan itibaren her Cuma günü kurulacak pazar yeri için Helvacı esnafına tezgah seçme önceliği verilecek. Üst katta 95, alt katta ise 25 tezgah bulunacak ve bu tezgahlar 10 yıl süre ile kiraya verilecek. Helvacı Modern Kapalı Pazar Yeri'nde tezgah açmak isteyen esnaflar, 15 Mayıs 2018 Salı günü mesai sonuna kadar Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne ön kayıt için başvurmaları gerekmektedir.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER