SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İLÇE EMNİYETİ UYARDI

İstiklal Caddesi'nde Park Yasağı uygulaması başlıyor

12 Ekim 2018 15:11 aliaga 395
İLÇE EMNİYETİ UYARDI
Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğünden gelen açıklamada İstiklal Caddesi üzerinde araçlara saat 08.00-20.00 saatleri arasında park yasağı uygulanacağı belirtildi. 
Açıklamada "Aliağa ilçemiz istiklal caddesinde 08.00 20.00 saatleri arasında araç parkı yasaklanmış olup, bununla ilgili gerekli levhalar istiklal caddesinin muhtelif yerlerine asılmıştır. Uygulama olarak yarım saatte bir yapılacak kontrollerde kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulanacaktır. Ayrıca, Hükümet ve Fevzipaşa caddelerine araçların yan park etmeleri konusunda  gerekli ikaz levhaları konulmuştur. Bu caddelerde belirlenen alanlar haricinde yasak levhaları bulunan yerlerde dikine araç parkı yapılmayacaktır. Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğümüz tarafından periyodik yapılacak kontrollerde belirlenen kurallara uymayan araç sürücülerine ve araçlara gerekli cezai işlem uygulanacaktır. Bunun yanında Aliaga ilçemiz sınırları, özellikle İstiklal, Hükümet, Fevzi Paşa, Atatürk caddeleri başta olmak üzere mevcut KGYS kameraları ile elektronik denetlemelere başlanılmıştır. Buna yönelik olarak EDS tabelaları önümüzdeki hafta ilçe genelinde montaji yaptırılacaktır. Kameralar vasıtasıyla tespit edilen kural ihlallerine, fotoğraflı ceza uygulaması yaptırılacaktır. Bu sistem 16 Ekim 2018'e kadar deneme şeklinde uygulanacak, 16 Ekim'den sonra cezai isleme başlanacaktır. Yine önümüzdeki haftadan itibaren ilçe merkezinden gecen Hürriyet Caddesi üzerinde EDS sistemi ile hız kontrollerine başlanacak olup, şehir içinde 70 km hızı aşan sürücülere cezai işlem uygulanacaktır. Vatandaşlarımızın belirtilen konulara uymaları mağdur olmamaları açısından önemlidir. Kamuoyuna duyurulur." dendi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER