SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "Vatandaşla Buluşma Toplantısı” nı Aliağa Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirdi.

06 Şubat 2019 12:00 aliaga 266
İLÇE MİLLİ EĞİTİM VATANDAŞLARLA BULUŞTU
Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan'ın başkanlığında yapılan Vatandaşla Buluşma Toplantısı'na, Şube Müdürü Arif Canpolat, okul müdürleri, okul zümre başkanları, okul aile birliği başkanları katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan ve yöneten Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan;
"Sizlerin nezdinde Aliağa'ya hitap ettiğimi biliyorum. Bugün burada konuştuğumuz konuların Aliağa'nın sokaklarında, Aliağa'nın caddelerinde yankı bulacağını biliyorum. Çünkü buradaki temsilciler Aliağa'yı temsil ediyor. Bizim belirlediğimiz gündem maddeleri var. Bunlar önemli. Ama asıl önemli olanın sizlerin düşüncelerinizin ve tespitlerinizin olduğunu belirtmek istiyorum. Sorunları binlikte belirleyecek, çözümü birlikte üreteceğiz. Sorun çözümünde en kestirme yol sürecin içine insanların girmesi ve o insanların konuyu sahiplenmesidir.” dedi. 
Toplantıda daha sonra;Devlet Vatandaş İşbirliği, öğrencilerin eğitim, sosyal hayatta takibi ve sosyal ve kültürel etkinliklere teşvik edilmesi,okul Öncesi eğitimin önemi -öğrencilerin okula devamının sağlanması başlıklarında gündem maddeleri görüşüldü.
Toplantıda söz alan katılımcılar alanları hakkında görüş ve dileklerini ilettiler. Kapanış konuşmasını yapan Aliağa İlçe Milli eğitim Müdürü Erdal Bayhan; "Akademik Eğitimdeki başarılarımıza, sosyal aktivitelerdeki, sanat ve spor müsabakalarındaki başarılarımızı da eklemeliyiz. Bu toplantıda özellikle bu hususun kayıt altına alınmasını istiyorum. Bundan sonra okullarımızda kaç tane lisanslı sporcu öğrenci var, kaç öğrencimiz enstrüman çalıyor, kaç öğrenci sanatsal kültürel faaliyetlerde yer alıyor? Tüm bunların takipçisi olacağım. Lütfen çocuklarımıza bugün ne yaptın diye sormayın. Çocuklarınıza, bugün öğretmenine kaç tane soru sordun deyin. Doğru yönlendirme öğrencilerimizi araştırmaya sevk edecek, o sevk başarıyı getirecektir. Yaratıcı özelliklerin yaratıcı düşüncenin bireysel ya da toplumsal faydaya dönüşmüş hali yani inovatif özelliklere sahip, yenilikçi süreci, yeni neslimize aktarabilirsek ülkemize en büyük faydayı sağlamış oluruz ve böylelikle 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerine hep birlikte el ele ulaşırız. Katılımınız için hepinize kurumum adına teşekkür ediyorum” dedi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER