SİTE SAĞ REKLAM ALANI

"İLÇELERİN TALEPLERİNİ PARTİ MECLİSİ'NE İLETECEĞİM"

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke Aliağa'ya gelerek bir dizi ziyarette bulundu.

05 Aralık 2018 16:33 aliaga 410
CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke Aliağa İlçe Örgütü'ne ziyarette bulundu. CHP İzmir İl Yönetimi eşliğinde CHP Aliağa İlçe Başkanlığı'na gelen Milletvekili Selin Sayek Böke, ziyaretleri neticesinde hazırladığı raporu Parti Meclisi'ne sunacağını dile getirdi.
Böke'yi parti binasında karşılayan CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit, ilçe yönetim kurulu üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri ve Belediye Başkan Aday adayı Özcan Durmaz ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

"Adaylar değil, belediyecilik ilkelerimiz konuşulmalı”

CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke Aliağa'da çeşitli kurumlara gerçekleştireceği ziyaretler öncesinde basın mensuplarının yerel seçimler hakkındaki sorularını cevaplandırdı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı hakkındaki soruya yanıt veren Böke "Ben yöntemin belli olmadığı bir süreçte adaylar üzerinden tartışmayı doğru bulmuyorum. Belediyeciliğe dair konuşulması gerektiğini düşünüyorum. Gönlüm isterdiki aday tartışmasına girmeden CHP'nin belediyecilik ilkeleri hakkında konuşalım. Bu seçimler Türkiye seçimleri, hayır iradesinin, 24 Hazirandaki miting alanlarının coşkusunun devamını korumak gerekiyor. var olan umutsuzluk havasını aşmak gerekiyor. Bu kadar baskıya rağmen toplumun yüzde elliden fazlasının demokrasiye ve Atatürk ilke inkılaplarına sahip çıkıyor olması bunun sokağa taşımaya hazır olduğunu göstermesi önemli bir şey. Bu noktada özeleştiri yapmak lazım çünkü biz bunu siyasete taşıyamıyoruz. Belki bu yerel seçimlerde o toplumsal dinamiği siyasete taşımanın aracı kılacağız iddasını adaylar tartışmasının yerine koysaydık farklı bir tartışma yürütebilirdik.” dedi. 
"Sorumuz kimin aday olacağı değil, hangi siyaseti yapacağız” diyen Selin Sayek Böke Parti Meclisi'nde ilçelerin taleplerini dile getireceğini ifade ederek Deniz Ticaret Odası ile başlayan ziyaretlerini sürdürdü. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER