SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENLERLE BAŞLADI

Aliağa 2018-2019 eğitim öğretim yılına başladı.

17 Eylül 2018 10:32 aliaga 221
İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENLERLE BAŞLADI
Aliağa 2017-2018 eğitim öğretim yılına Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği törenle merhaba dedi. Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen törene protokol üyeleri katıldı.

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Zehra Tuba Kabakçıoğlu'nun Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunun ardından
saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okundu. İlköğretim Haftası Kutlama Programı  
Atatürk İlkokulu'nda gerçekleştirilen törende ilkokul öğrencilerinin halk oyunları gösterileri, günün anlam ve önemine dair şiirlerin okunması ile devam etti.

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Zehra Tuba Kabakçıoğlu yeni eğitim öğretim yılına ilişkin yayımladığı mesajında "
Aziz Milletimizin geleceğini emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamasının mutluluk ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.
Bilginin her an yenilendiği, teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlediği günümüz dünyasında gelişmeleri takip edebilmek, ülkemizin kalkınmasına omuz verebilmek, dünyaya daha geniş bir açıdan bakabilmek ve bireysel anlamda her açıdan mutlu olabilmek ancak eğitimle mümkündür.
İnsanlar; eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikim değil aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerleri de kazanırlar. Bu yüzden iyi bir insan, iyi bir vatandaş olmanın temel şartı eğitimdir. Okul ortamı ile birlikte başlayan ve sağlam temeller üzerine kurulan eğitim-öğretim hayatı, çocuklarımızın geleceği için olduğu kadar ülkemizin geleceği için de son derece önemlidir.
Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran eğitim ordusudur.' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifadesinin ışığında bizler de, eğitim alanında eksiklerimizin giderilmesi için var gücümüzle çalışmaktayız.
Bu düşüncelerle, 2018-2019 Eğitim-öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, sevgili öğrencilerimize ve kıymetli meslektaşlarıma üstün başarılarla dolu bir yıl diliyorum" ifadelerine yer verdi. 


Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER