SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İMAMOĞLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Ak Partili Zülküf Koçoğlu ve beraberindeki partililer, Ekrem İmamoğlıu hakkında suç duyurusunda bulundu.

04 Nisan 2019 18:11 aliaga 1761
İMAMOĞLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR
Aliağa'da Ak Partililer, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından İstanbul'da seçim sonuçlarına yapılan itirazlar devam ederken, Anıtkabir'e ziyaret düzenleyip, hatıra defterine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı imzası atan Ekrem İmamoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.
Aliağa Hükümet Konağı önünde bir açıklama yapan Ak Partili Avukat Zülküf Koçoğlu ve beraberindeki partililer kendilerini Binalı Yıldırım'ı sevenler olarak nitelendirdiklerini, CHP'nin İstanbul Büyükşehir  Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun ise henüz itirazlar sonrası yapılan sayımlar sonuçlanmadan, mazbata teslimatı gerçekleştirilmeden Başkan ilan etmesinin halkı kin ve nefretle tahrik ve düşmanlığa itmek demek olduğunu ifade etti. 
Açıklama yapan Koçoğlu "Bizler ülkemize ve İzmir'e büyük katkıda bulunan Sayın Binali Yıldırım'ın sevenleri olarak bu gün burada toplandık. İstanbul'da yapılan yerel seçimlerde Binali Bey'in yanında olduk. İstanbul'da halihazırda sandık sonuçlarına itirazlar söz konusudur. Bu itirazlar neticesinde binlerce usulsüzlükler tespit edilmiştir. Binali Yıldırım'ın aldığı oyların kendisine yazılmadığı, bu oyların CHP adayı İmamoğlu'na yazıldığı görülmüştür. Biz tepki olması adına bu gün burada toplandık. İstanbul seçimlerine bu kadar itiraz varken İmamoğlu, Ankara ve İzmir'de ziyaretler gerçekleştirmekte, Atamızın hatıratını kullanarak toplumu kin ve nefrete teşvik etmektedir. Kendisi muhtemelen yapılan itirazların kendisi aleyhine sonuçlanması durumunda, halkı bir ayaklanmaya getirme çabası içerisindedir. Bu durumdan duyduğumuz rahatsızlıktan dolayı, Ekrem İmamoğlu hakkında halkı kin ve nefretle tahrik ve düşmanlığa itmekten dolayı savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz.” dedi. 
Açıklamanın ardından partililer ellerinde bulunan şikayet dilekçelerini Aliağa Savcılığı'na teslim etti. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER