SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İMEAK DTO ALİAĞA ŞUBESİ MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

İMEAK DTO Aliağa Şubesi Olağan Meclis Toplantısını ALTO Konferans Salonu'nda gerçekleştirdi.

09 Temmuz 2019 17:45 aliaga 175
İMEAK DTO ALİAĞA ŞUBESİ MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
ALTO Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Olağan Meclis Toplantısı'nda Mayıs ayı mizanı meclis onayına sunularak oy birliği ile kabul edildi. Oylamanın ardından Haziran ayı faaliyetleri meclis katılımcıları ile paylaşıldı. 
Toplantının üçüncü gündeminde ise Turgut Reis Denizcilik firmasının sahibi Tolga Turgut gemi bakım-onarımı hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Tolga Turgut sunumunda Aliağa'nın tersane ihtiyacının altını çizerken "Çanakkale'den İskenderun'a kadar kıyılarımızda bir gemi bakım onarım tersanesi yoktur. Özellikle Ege Deniz'indeki gemi trafiğiyle son yıllarda çalışan gemi sayısının artması böylesi bir tesisleşmeyi zorunlu hale getirmiştir. Çandarlı Körfezinde yer alan Aliağa limanı uluslar arası bir öneme sahiptir. Dünya denizlerinde gemi sayısı her geçen gün artmakta bu yüzden bakım onarım hizmetlerini gerekli kılmaktadır. Bu konuda odamızın ve siz değerli üyelerimizin de gündemini bu alana yoğunlaştırması gerektiğine dikkat çekmek isteriz.” dedi 
İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek ise Haziran Ayı içindeki gelişmeler hakkında gerçekleştirdiği konuşmasında "Uzun zamandan beri üzerinde titizlikle çalıştığı görüşlerini aktaran Sayın Tolga Turgut'a teşekkür ederim. Konuyla ilgili taleplerimizi odamız olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza ilettik. Acil olarak küçük ölçekli bir gemi onarım tesisi için gerekli çalışmalarına başlamak istediğimizi belirttik. Devletimizin de uygun göreceği bir yeri tahsis edeceğinden şüphe etmiyoruz. DTO olarak üyemizin her zaman yanında olmaya çalıştık” dedi. 
Şimşek aynı zamanda yakın zamanda denizde yakıt ikmali yapılması gerektiğine dair girişimlerde bulunduklarını ve bunun neticesinde %90 oranında sonuca ulaştıklarını dile getirdi. Liman transit istasyonunda çok kısa süre içerisinde yakıt ikmali yapılabilineceğini duyurdu. Adem Şimşek aynı zamanda Midilli Aliağa seferlerinin de yakın zamanda başlatılacağını duyurdu. DTO Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek aynı zamanda İtalyan Bandrollü gemide çıkan yangında hayatını kaybeden denizciye Allah'tan Rahmet, yaralı denizcilere de şifa dileklerini ileterek konuşmasını tamamladı. 
Meclis Toplantısı dilek ve temenniler bölümünde aktarılan görüşlerin ardından sona erdi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER