SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İŞ KAZALARI ÖNLENEBİLİR

Petrol-İş Aliağa Şubesi PETKİM'de yaşanan kaza hakkında sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı

15 Ekim 2018 16:06 aliaga 523
İŞ KAZALARI ÖNLENEBİLİR
Petrol-İş Aliağa Şubesi hayatnı kaybeden işçinin ailesine baş sağlığı, yaralanan işçilere ise acil şifalar dilerken "Bakım faaliyetleri normal çalışma koşullarının ötesinde, risk ve tehlike oluşturabilecek çalışmalardır. Onun içindir ki böylesi dönemlerde başta işverenler olmak üzere gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini her zaman belirtmişizdir. Bununla ilgili özellikle son dönemde yaptığımız açıklamalar da bu yönde olmuştur.
Yaşanan iş cinayetlerinin %98'i önlenebilir olmasına rağmen maalesef ucuz iş gücü adı altında işverenlerin seçtiği bu yöntem (taşeron sistemi) bu önlenebilirliği ortadan kaldırmakta ve her yıl ülkemizde binlerce (aylık ortalama 150) emekçinin canına mal olmaktadır. Bundan sonraki çalışmalarımızda bu tür olayların yaşanmaması adına 6331 sayılı İSİG kurallarına aykırı davranılmaması için bir kez daha işveren yetkililerini uyarıyoruz!
Biliyoruz ki bu tür iş cinayetleri genelde örgütsüz ve kuralsız çalışmanın olduğu taşeron sisteminde yaşanmaktadır. Bundan dolayıdır ki taşeron sisteminin tamamen ortadan kaldırılması ve tüm çalışanların örgütlü ve güvenli bir çalışma ortamına kavuşturulması birinci öncelik talebimizdir.” açıklamalarında bulundu.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER