SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İŞÇİ KIYIMI TAM GAZ

Aliağa belediyesinde işten çıkarmalar devam ediyor.

12 Haziran 2019 18:06 aliaga 1630
İŞÇİ KIYIMI TAM GAZ
Aliağa belediyesinde işten çıkarmalar devam ediyor. 100'ü kadrolu 22'si şirket çalışanı işçinin işten atılmasının ardından mesai bitiminde 10 işçinin daha işten çıkarıldığı öğrenildi. 
Aliağa belediyesinde kadrolu çalışan 100 işçinin işten çıkarılmasının ardından işçiler belediye binası önündeki eylemlerini sürdürdü. Dün sabah saatlerinde iş akitlerinin fesih edildiğini öğrenen Genel-İş Üyesi işçiler eylemlerinin ikinci gününde Aliağa belediyesi önünde çadır kurarak bekleyişlerini sürdürdü. 
Şimdiye kadar 122 işçinin çıkarıldığı Aliağa belediyesinde sendika yetkilileri Belediye Başkanı Serkan Acar'ın görüşme taleplerine yanıt vermediğini aktarırken mesai başlangıcında belediyeye gelen Acar'ın kapıdan girerken işçilere bakarak gülümsemesi işçiler tarafından tepkiyle karşılandı. 
15-20 yıllık emeklerinin hiçe sayıldığını dile getiren işçilerden biri belediye önünde baygınlık geçirdi. Gün boyu sendikanın kurduğu çadırda sloganlar atarak işten çıkarılmalarını protesto eden işçilere Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü çadırı kaldırmaları ve slogan atmamaları yönünde ikazlarda bulundu. İşçilerin kurduğu çadırı kaldırmaması durumunda müdahale edileceğini söyleyen İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ve Sendika temsilcileri arasında tartışmalar sürdü. İşçiler belediye önüne kurulan çadırı boş bir araziye taşırken belediye önündeki protestolarını sürdürdü. 
Mesai saatinin bitiminin ardından işçiler Demokrasi Meydanı'nda eylemlerine devam ederken temizlik işleri, park bahçe ve sosyal kültürel işler biriminde çalışan 10 işçinin daha muhasebeye çağırılarak işlerine son verildiği öğrenildi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER