SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İŞÇİLERDEN ALİAĞA HALKINA ÇAĞRI

BELEDİYE İŞÇİLERİ DEMOKRASİ MEYDANI'NDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK EYLEME ÇAĞRI YAPTI

13 Haziran 2019 12:11 aliaga 447
İŞÇİLERDEN ALİAĞA HALKINA ÇAĞRI
Aliağa belediyesinde işten çıkarılan işçiler eylemlerine devam ediyor. Sabah saatlerinde Demokrasi Meydanı'nda toplanan işçiler Aliağa Belediyesi önüne bir yürüyüş gerçekleştirdi. "Aliağa uyuma işçine sahip çık” "Atılan işçiler geri alınsın” sloganları eşliğinde belediye önüne gelen işçiler burada gerçekleştirdikleri eylemlerinin ardından Cumhuriyet Meydanı'na kurdukları direniş çadırına geçerek eylemlerine devam ediyor. 
İşten çıkarılan işçiler bu gün eylem komitelerini oluşturarak Aliağa halkına seslenen bildirilerini dağıtmak üzere gruplara ayrıldı. Genel- İş'te örgütlü kadrolu ve kadrosuz işçiler 14 Haziran Cuma Günü Saat: 18.00'da Demokrasi Meydanı'nda DİSK'in gerçekleştireceği mitinge çağrı yaptı. İşçiler Aliağa Halkına seslendikleri bildirilerde "Esnek ve güvencesiz çalıştırılmaya karşı, Aliağa belediyesinde yaşanan hak gasplarına ve hukuksuz işten çıkarmalara karşı bütün Aliağa halkını, işçilerini ve emekçilerini Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitinge davet ediyoruz.” dedi. 
15-16 Haziran büyük işçi direnişinin yıl dönümünde DİSK Şubeler Platformu yarın Aliağa Demokrasi Meydanı'nda bir miting düzenleyecek. Saat: 18.00'da gerçekleşecek mitingde Aliağa Belediyesi'nden atılan işçilerin yanı sıra DİSK'e bağlı sendikalar, KESK, Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri, siyasi partiler ve emek örgütleri de olacak. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER