SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İSGARD ARAŞTIRMALARI TBMM GÜNDEMİNDE

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan Aliağa'da 2010-2018 yılları arasında yaşanan iş kazalarını TBMM gündemine taşıdı

15 Mayıs 2019 13:24 aliaga 220
İSGARD ARAŞTIRMALARI TBMM GÜNDEMİNDE
CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, Aliağa'da 2010-2018 yılları arasında yaşanan iş kazaları hakkında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını isteyerek bir soru önergesi verdi.
Soru önergesinde "Aliağa'da 2010-2018 yılı arasında ölümlü iş kazalarının 3 kat artış gösterdiğine dikkat çekerek, alınacak önlemler konusunda bilgi istendi.
Ayrıca Aliağa bölgesinde yaşanan iş kazalarında sık sık yanık vakalarının yaşandığı, bu vakaların 70 km mesafede bulunan yanık ünitesine gitmesi gerektiği belirtti. Erken müdahale edilemeyen işçilerin hayatlarını kaybetmeleri durumunda kimlerin sorumlu olacağını sorarak Aliağa Devlet Hastanesinde yanık ünitesinin olmamasını eleştirdi. 
İSGARD iş kazalarının meclis gündemine taşınmasının ardından yaptığı açıklamada "Aliağa' da yaşanan iş kazalarına değinirken; derneğimizin uzun uğraşlar vererek Aliağa' da ilk defa yapılmış olan ölümlü iş kazaları araştırma sonuçları, ölümlü iş kazalarının nedenleri, sektörlere göre dağılımı, sendikalılık bilgileri gibi verileri de soru önergesinde referans bilgi olarak kullanmıştır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Araştırma Derneği (İSGARD) olarak Aliağa' da bugüne kadar yapılmamış bu denli geniş bir araştırmayı yaparak yerel basınımız ve kamuoyu ile önceki bir tarihte basın açıklamasıyla paylaşmıştık. Bu araştırmamızın sonucuna göre iş sağlığı ve güvenliğinin tüm taraflarının bir ders çıkarmasını ve bu alanda üstüne düşen çalışmaları yapmalarını temenni ederek önerilerimizi de sıralamıştık. Araştırmamızın sonuçlarının Aliağa' ya bir faydaya dönüşmesi, bölgemizdeki iş kazalarının azalmasında bir etkisinin olmasını arzulamıştık. TBMM soru önergelerinde referans bilgi olarak araştırma sonuçlarımızın alınmasından dolayı İSGARD Yönetimi olarak umudumuzun arttığını, duyduğumuz mutluluğu ve çalışma azmimizi artırdığını paylaşmak isteriz.” dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER