SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ İLE MEHMET AKİF ERSOY ALİAĞA'DA ANILACAK

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşımızın kabul edildiği tarih olan 12 Mart'ın yıl dönümünde Aliağa'da anılacak

09 Mart 2019 10:23 aliaga 325
İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ İLE MEHMET AKİF ERSOY ALİAĞA'DA ANILACAK
İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma programı Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Mehmet Saka İlkokulu ve Ortaokulu tarafından düzenlenecek. Mehmet Saka İlkokulu ve Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayacak. İstiklal Marşımızla ilgili şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin takdim edilmesinin ardından video sunumları gerçekleştirilecek.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından program vatan ve bayrak temalı şiir dinletisi, istiklal marşının yazılması ile ilgili tiyatro oyunu, oratoryo, Türkiye Haritası Müzikli Gösterisi, Çanakkale ve Yemen Türküsünün seslendirilmesi, Kahramanlar Korosu, İstiklal Marşının müzikli gösteri eşliğinde okunması ile son bulacak.

Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenecek anma program 12 Mart Salı günü saat 10.30'da başlayacak.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER