SİTE SAĞ REKLAM ALANI

KADINLARDAN BELEDİYE İŞÇİLERİNE DESTEK

Aliağalı Kadınlar yarın saat:12.00'da öğle yemeğinde belediye işçileriyle buluşacak.

26 Haziran 2019 12:01 aliaga 269
KADINLARDAN BELEDİYE İŞÇİLERİNE DESTEK
Aliağalı Kadınlar işten çıkarılan Aliağa belediyesi işçileriyle dayanışma için 27 Haziran Perşembe günü saat: 12.00'da öğle yemeğinde buluşacak.
 Hazırladıkları yiyecekleri direniş çadırındaki işçilerle paylaşacaklarını açıklayan ve Aliağa halkına çağrıda bulunan kadınlar "Bir kente 15-20 yıl emek vermiş emekçileri işten çıkarıldı. Şehirde ses yok, her sabah mesai için geldikleri belediyenin önüne bu sefer haklarını almak, işlerine geri dönmek için geliyorlar. Çoğunuzun yıllardır işlerini halleden, ablası, abisi olmuş emekçiler tek bir sözle bir günde kapı önüne koyuldu.  Aliağa bir emekçi kenti… Kim bu emekçiler,  kulaktan kulağa yayılan fısıltılar gibi aylık 15 bin lira maaş alıp belediyeyi zarar uğratanlar mı? Yıllardır çalışmadan maaş alanlar mı? Farklı siyasi çıkarlar uğruna bizlere, kentimize emek vermeyen bankamatikçiler mi? Değil! Onlar abimiz, ablamız, arkadaşımız, annemiz, babamız, kardeşimiz, eşimiz, yan komşumuz… Her seçim dönemi acaba işimizden olacak mıyız, endişesiyle yaşayan herkesten sadece biri onlar… Maaşını alamadığı halde hizmet vermeye devam eden herkesten sadece biri… Binlerce işçinin çalıştığı hepimizin ailesinden en az birinin emeğini sattığı ve birçok sıkıntısını yakından tanıdığımız bir kent Aliağa… Hangi partiye oy verdiğimiz önemsiz, kim için çalıştığımız da… Hepimiz bu kentte yaşam mücadelesi veriyoruz. Ne zaman hakkımız olanı istesek ya işimizden atılmakla tehdit ediliyoruz ya da bizi işimizden edenler bir diğerimize hakkımızda doğru olmayan bilgileri yayıyor. Dedikodu yapıyor "zaten çok maaş alıyorlardı, bütçemiz yok” diyor. Bizim emeğimizi hiçe sayanlar bizleri işten çıkardıktan sonra yerimize daha ucuza çalışacak söz verdiği kişileri işe alıyor. Neye güveniyorlar peki? Binlerce olan bizlerin haksızlığa uğrayan diğerimizin yanında olmayacağını düşünüyorlar. Bizleri aslı astarı olmayan dedikodularla bölebileceğine, bizden olana sırtımızı döneceğimize inanıyorlar. Korkutuyorlar, baskı kuruyorlar, parmak sallayıp "seni de işten çıkarırız” diyorlar. Oy verdiklerimiz bizden aldıkları yetki ile emeğiyle çalışanı işinden ediyor.” dedi. 
Aliağalı Kadınlar "27 Haziran Perşembe günü ekmeğimizi, yemeğimizi paylaşmak, aklımızdaki soruları bizzat muhataplarına sormak için Demokrasi meydanındaki çadıra, bizim gibi olanların yanına gidiyoruz. Bizleri birbirimize yabancıymışız gibi gösterenlere karşı, kendi kibrinin yetkisini bizden aldıklarını söyleyenleri boşa çıkarmak için Aliağa Belediyesi işçilerine desteğe gidiyoruz. Unutmayalım 27 HAZİRAN PERŞEMBE SAAT: 12.00'DE EN YÜCE DEĞER EMEKTİR, BELEDİYE İŞÇİSİ YALNIZ DEĞİLDİR demek için buluşuyoruz. Sepetine bir ekmek, bir börek fazla koy, sen de gel!” çağrısında bulundu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER