SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Karaoğlan ölümünün 12. yılında anıldı

Demokratik Sol Parti'nin (DSP) kurucusu Bülent Ecevit, ölümünün 12. yılında kabri başında anıldı.

06 Kasım 2018 15:20 aliaga 280
Karaoğlan ölümünün 12. yılında  anıldı
Bülent Ecevit'in vefatının 12. yılı dolayısıyla Devlet Mezarlığı'nda düzenlenen törene, Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, eski DSP Genel Başkanları Masum Türker ve Zeki Sezer, DSP Genel Sekreteri Abbas Deniz ile çok sayıda partili katıldı.

"Siyasette nezaketi, kibarlığı ve dik duruşu birlikte yaşatabilen biriydi”

Ecevit'in kabrinde bir açıklama yapan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal "Bugün burada Demokratik Sol düşüncenin kuramcısı ve partimizin kurucusu Bülent Ecevit'in aramızdan ayrılışının 12. yılında O'nu bir kez daha yâd etmeye, onun yolunda yürümeye devam ettiğimizi bildirmeye geldik. Ecevit dürüst kişiliğiyle, yurtsever, halkçı ve çağdaş medeniyetlere erişme hedefini  yakalama azminde bir siyasetçiydi. Siyasette nezaketi, kibarlığı ve aynı zamanda ilkeli, tavizsiz, dik duruşu birlikte yaşatabilen bir kişiydi. Ecevit, egemen sistemin kurgularıyla iktidardan uzaklaştırıldığı dönemde bugünleri görebilmiş yüksek öngörülü bir devlet adamıydı. 2002 yılında eğer bu parlamento dağıtılırsa ülke de bölücülerle din simsarlarının egemenliği hakim olur demişti ve nitekim 16 yıldır Türkiye bu iki olgunun ortaya çıkardığı sorunlarla mücadele etmek zorunda kalmıştır.” dedi.
DSP Aliağa İlçe Başkanı Osman Kocabıyık "Demokratik Sol Partimizin Kurucusu olan ve ülke tarihimizin çok yönlü siyasetçisi Bülent Ecevit'i ölümünün 12. Yıl dönümünde sevgi ve saygıyla anıyoruz. Bugün bizler onun açtığı yoldan ondan öğrendiklerimizle ülke siyasetine ışık olmak için yola çıktık. Cumhuriyetimizin temel kazanımlarını tekrar Türkiye'ye getirmek ve halkçı yönetimi hakim kılmak için mücadele etmeye devam edeceğiz. Ruhu Şad Olsun” dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER