SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Kazım Ulaş: YENİ HASTANEDEN ÖNCE MEVCUT OLANI DÜZELTİLMELİ

Ak Parti Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Kazım Ulaş, Gazete Poyraz'ın sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayına konuk olarak önemli açıklamalarda bulundu.

03 Aralık 2018 17:00 aliaga 476
Kazım Ulaş:  YENİ HASTANEDEN ÖNCE MEVCUT OLANI DÜZELTİLMELİ
Programda Aliağalılara kendini tanıtma fırsatı bulan ve siyasi geçmişini anlatan Ulaş, niçin belediye başkan adayı olduğunu anlatarak "23 yıldan beri Aliağa'dayım. Partililerimiz ve yakın arkadaşlarımla yaptığım istişare sonrasında belediye başkanlığına aday adayı olmaya karar verdim. Parti içerisinde mahalle başkanlığından ilçe başkanlığına kadar her türlü görevde bulundum. Şimdi, yaşadığım ilçeyle alakalı yapmak istediklerim var. Bu güne kadar edindiğim tecrübeleri aktarabilme ve Aliağa halkına daha iyi hizmet getirebilmek adına bu yola çıktım. Benimle birlikte Ak partiden aday adayı olan yedi arkadaşıma ve diğer partilerden aday adayı olanlara da başarılar diliyorum. Allah yollarını açık etsin” dedi.

"HEP SOKAKTAYDIM, SOKAKTA OLMAYA DEVAM EDECEĞİM”
Aday olma kararında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çizdiği aday profilinin de etkisi olduğunu belirten Ulaş "Bir yerlerde durup bir şeyleri eleştiriyorsanız, sizin de taşın altına elinizi koymanız gerekiyor. Ben, Aliağa'da olması gereken belediyeciliğin bu dönemde de, bundan önceki dönemlerde de tam anlamıyla yapıldığını düşünmüyorum. Ben buna talibim. Kazım Ulaş 23 yıldır değişmeden, hiç çizgisinden sapmadan bu günlere gelmiş. İnşallah bu görev bize nasip olursa, aynı çizgide yine halkla beraber, halka tepeden bakmadan kimsesizlerin kimsesi olmaya, düğünde, cenazede, sokakta olmaya devam edeceğim.” şeklinde konuştu.

"İTTİFAK OYU FAZLA OLAN PARTİDE OLMALI”
Ak Parti ile MHP arasında gerçekleşen ittifak görüşmelerine ve Aliağa'ya yansımalarına da değinen Kazım Ulaş "benim anladığım kadarıyla, ittifak büyükşehir adaylarıyla ilgili olan bir durum. İlçelerle ilgili bir çalışma yapılıp yapılmayacağını şimdilik bilmiyoruz. Buna partilerin yetkili organları karar verecektir. Bizim 'yerelde ittifaka karşıyız' deme gibi bir lüksümüz olamaz. Genel Merkezimiz böyle bir karar alırsa biz de elbette bu karara uyacağız. İttifak nasıl olmalı derseniz; Aliağa'da oy oranlarına baktığınız zaman, Ak Parti ikinci sırada. İttifakın da oyu fazla olan parti üzerinden yapılması lazım. Ancak ilçemizde MHP adayını da açıkladı ve mevcut belediye başkanlığı MHP'nin elinde. Bununla ilgili partimiz en doğru kararı verecektir. Aralık ortasına kadar bu durum netleşecektir diye düşünüyorum.” diye konuştu.

"ZEYBEKÇİ İZMİR'E ÇOK ŞEY KATACAK”
İzmir Büyükşehir belediye Başkan adayı olarak Nihat Zeybekçi adının belirlenmesini de değerlendiren Ak Parti Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Kazım Ulaş "Cumhurbaşkanımız bir takım görüşme ve istişareler sonucunda bu ismi açıkladı. Sayın Zeybekçi bir buçuk dönem Denizli'de belediye Başkanlığı yaptı. Orada zaten sayın Zeybekçi kendini ispat etti. Sonrasında milletvekili ve bakan oldu. İzmirle ilgili bağlantıları da vardı zaten. Belediye başkanlığı, milletvekilliği ve bakanlık tecrübesiyle İzmir'e çok şey katacağını düşünüyorum. Teşkilattan da sayın Zeybekçi'ye herhangi bir alınganlık gösterileceğini zannetmiyorum. Hep birlikte başarılı olmak için çalışacağız. Gayret bizden, takdir Allah'tan” şeklinde yorumladı.

"BİR ARAYA GELME KONUSUNDA SIKINTI VAR
”Aliağa'nın en önemli sorunları ve çözüm önerilerini de ifade eden Kazım Ulaş "Aliağa'da maalesef, hepimizin ortak paydası Aliağa olmasına rağmen, yapılacak işlerde, alınacak kararlarda sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, yerel yönetim ve hükümeti temsil edenlerin bir araya gelmeleri konusunda sıkıntılar var. Bunu başaramayınca, herkes kendi başına bir şeyler yapmaya kalkıp, hatta ve hatta engel çıkmasın diye iş belli bir aşamaya gelene kadar bunu gizli saklı yürütmeye kalkınca sorun daha da büyüyor. Göreve geldiğimde ilk yapacağım işlerden biri bu birlikteliği sağlamak olacak. Aliağa'ya bir hastane yapılacaksa, içinden yol geçecekse, battı çıktı yapılacaksa hepsini bütün sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve vatandaşlardan alınacak ortak görüş çerçevesinde yapabilmek için bu birliktelik şart. Hastane meselesine gelince; hepimizin bildiği gibi, yıllar öncesinden bir hastane temeli atılmış ve yıllarca atıl vaziyette, temeli atılmış, kabası bitmeden bekletildi. 2002'de Ak Parti iktidar olduktan sonra, özel idarenin desteğiyle, iş adamlarının desteğiyle ve o günkü kaymakamın çabalarıyla 2004 yılında hizmet vermeye başladı, 2006 yılında ise Cumhurbaşkanımız tarafından açılışı yapıldı. Ancak geldiğimiz süreçte bu hastane yetmez oldu. Zaman içerisinde iki kez hastaneye ek bina yapılması gündeme geldi. İki kez bina yapım aşamasına geldik, birinde bürokrasiye yenik düştük. Ek bina ana binadan büyük olamazmış. Üç yılımız öyle geçti. 2012 yılıydı. Sonrasında tekrar bir proje yapıldı, hatta finansmanı da halledildi. Ancak 2015 seçimlerine gelindiğinde ne oldu bilmiyorum, bu ek bina rafa kaldırıldı ve Aliağa'ya 250 yataklı yeni bir hastane konuşulmaya başlandı. Oysa yeni bir hastanenin yapılması kolay bir şey değildir. En az 2-3 yıl gerektirir. Kimseyi suçlamak istemiyorum ama bana göre, ek bina yapılmalıydı, acil servis düzenlenmeliydi, yeni hastane yapımı için de ondan sonra girişimlerde bulunulmalıydı. En azından şu anda standartlara uygun bir acil servisimiz ve geniş bir hastanemiz olacaktı.” dedi.

"BELEDİYE TOKİ KONUSUNDA SINIFTA KALDI”
Daha önce defalarca gündeme gelen ve şimdi de üniversite kampüsü yapımı ile tekrar konuşulmaya başlanan TOKİ konutları ile ilgili de bilgilerini paylaşan Ak Parti Aliağa belediye Başkan Aday Adayı Kazım Ulaş "2006 yılında Aliağa'da TOKİ'nin 500 konutluk bir konut çalışması yapıldı. TOKİ bu çalışmaları belediyelerle anlaşarak yapar. Bu projede de belediye, verdiği arsa karşılığında TOKİ'den 85 konut almıştı. Bunun dışında, bir de hazine arazisi üzerinde TOKİ uygulaması yapılabiliyor. O dönemde belediye başkanı TOKİ ile anlaştı. Sonuçta 2009 yılında binalar teslim edildi. 500 konutluk bir proje olmasına rağmen, Aliağa'da gerek kiralarda gerek konut fiyatlarında gözle görülür bir rahatlama yaşandı. TOKİ konusunda, geçmiş dönem belediye başkanı Turgut Oğuz ve şimdiki başkanımız Serkan Acar maalesef sınıfta kalmışlardır. 2009 yılında Turgut Oğuz belediye başkanı seçildiğinde Örnekkent'te 300 konutluk bir uygulama yapılacaktı. 1-2 yıl sonra, TOKİ'den aradılar bizi. Konut projesi olup olmadığı konusunda ve bir sıkıntı var mı diye. O günkü yönetim her şeyin rayında gittiğini söyledi. Ben bunu 2014 yerel seçimlerinde radyoya çıkarak da söyledim. Sonuçta TOKİ yapılmadı. Seçimler yapıldı, Serkan Acar belediye başkanı seçildi. Birkaç ay sonra, belediye meclisinde sayın başkan eski yapılan anlaşmada her şeyin TOKİ lehine olduğunu, belediyenin bundan büyük zarar göreceğini ve yeni bir anlaşma yapılması gerektiğini ifade etti. Biz de yeni anlaşma yapabilmesi için kendisine yetki verdik. Sonrasında aradan 3-4 ay geçti, bir baktık, bizim TOKİ alanı belediye hizmetalanına dönüştürülmüş. 3 sene buraya bütçeden pay ayrıldı ama maalesef proje ihalesinden öteye geçemediler. Yani bir ümidimiz daha heba oldu. Durduk durduk, son seneye geldik. Başkanımız Çaltılıdere'de 1500 konutluk bir TOKİ projesinden bahsetti. Biz de bununla ilgili işini kolaylaştırmak için önerge verdik. Tam bunlar konuşulurken üniversite meselesi çıktı ortaya. Biliyorsunuz normalde üniversite alanı deniz tarafındaydı, sonradan bu toplu konut yapılacak bölgeye geçti. Dolayısıyla, bana göre şimdilik belediye eliyle TOKİ yapılma işi hikaye oldu. Bunun dışında, eski ilçe başkanımız Yaşar Akbulut'un takip ettiği bir TOKİ projesi vardı. Onunla ilgili çalışmalar devam ediyor. Mevcut İlçe Başkanımız Kazım Sayın bey de konunun takipçisi. İnşallah yakın zamanda hem hastane hem de TOKİ konusunda sonuca ulaşacağız.” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER