SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Kentimizi iyi tanıyorum

Remzi Özcan, Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde CHP'den Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı

30 Ekim 2018 12:15 aliaga 484
Kentimizi iyi tanıyorum
Remzi Özcan, Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde CHP'den Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı. Özcan yerel seçimler öncesi Gazete Poyraz'a yaptığı açıklamalarda "İşçi mücadelesinin içinden geliyorum. Bu yerel seçimlerde Aliağa'nın gerçek öznelerinin adayı olabilirim” dedi.

Parti içerisinde 1988 yılından beri hizmet verdiğini belirten Remzi Özcan "Cumhuriyet Halk Partisi için yerelde ve genelde 1988 yılından beri aktif bir şekilde çalışıyorum. Siyasi çalışmalarım dışında DİSK çatısı altında çalışmakta olduğum işyerinde örgütlenme faaliyetlerinde de bulundum. Sendikam ve işçilerin seçimi ile birlikte Aliağa Belediyesi İşyeri Temsilcisi olarak görev yaptım. 1998 yılında Aliağa Belediyesi'nde işe başladım. Burada da sendikal örgütlülük adına çalışmalarıma devam ettim. 20 yıldır Aliağa Belediyesi'nde de çalışıyor olduğum için Aliağa'nın tanınan bir yüzüyüm. Kentimizi çok iyi tanıdığımı düşünüyorum.” dedi.

"30 yıldır mücadele yürüttüğüm arkadaşlarımın desteği ile yola çıktım”

Aliağalı olan Remzi Özcan CHP Aliağa İlçe Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısı ile Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı. Yaklaşan yerel seçimlerde aday adaylığı serüvenini, adaylık nedenlerini Gazete Poyraz'a anlatan Remzi Özcan "Önümüzdeki yerel seçimlerde CHP'den Belediye Başkanlığı'na Aday Adayı oldum. Yaklaşık üç yıldan beri aday olmayı düşünüyor ve çeşitli araştırmalar yapıyordum. Benim için yeni bir karar olmadı. Esnaflarla ve çevremdeki Aliağalılarla görüşmeler yaptım. Partimizde yıllardan beri kim aday olursa olsun partim için çalıştım, artık kendimi de bu makama uygun gördüm. Bu düşüncelerimi paylaştığım kimse olumsuz bir geri dönüş yapmadı. Çıkmak istediğim yolda beni destekleyeceklerini ifade ettiler. 30 yıldır bu mücadeleyiyürüttüğüm dostlarım, yol arkadaşlarım aday adaylığım konusunda cesaretime güç kattılar.” şeklinde konuştu.

"Büyükşehir ile koordineli çalışan bir yönetim olmalı”

Aliağa'daki diğer aday adaylarından farklı olarak siyasi tecrübesinin daha fazla olduğunu dile getiren Özcan "Hepimiz partiliyiz, partimiz için koşturuyoruz. Benim farkım belediye çalışanı olmam ve parti içerisindeki 30 yıllık siyasi tecrübemdir. Belediye Başkanlığına seçilmem durumunda iç işleyişe hakim ve görev dağılımında adil olacağımı düşünüyorum. Mevcut belediye yönetiminin seçimi kazandığından bu güne başarılı olduğu çalışmalar vardır. Ancak bütünşehir yasasına göre Aliağa Belediyesi'nin İzmir Büyük Şehir Belediyesi ile koordineli çalışması gerekmektedir. Bu noktada Aliağa Belediyesi'nin bu koordineli çalışmayı sağlıklı bir şekilde yürüttüğünü düşünmüyorum. Bağımsız hareket etmek istedi. İBB'ye bağlı bir belediyenin ilişkilerini daha iyi sürdürmesi gerekiyor.” dedi.

"Aliağa Halkı oyunu CHP'den yana kullanacak”

Remzi Özcan "CHP her zaman sosyal demokrasiye inanarak siyaset üretmiş bir partidir. Aliağa bir işçi ve deniz kenti. Aliağa'nın kendi tabanı da sosyal demokrat bir yönetimi hak ediyor. Şeffaf, halkını düşünen ve kar amacı gütmeden hizmet üreten bir belediye olması gerekiyor. Böyle bir belediyecilik örneği de her zaman CHP'nin yönetimde olduğu belediyeler de gerçekleşmiştir. Ben Aliağa halkının ulaşım, barınma, kültür sanat etkinlikleri, iş imkanları ve daha birçok ihtiyacının karşılanması için CHP'nin yönetiminden yana tercihini kullanacağına inanıyorum ” şeklinde konuştu.

"Ben değil Biz yöneteceğiz”

Aliağa'nın temel bileşenlerinin birlikte hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Remzi Özcan "Ben bu yola tek başıma çıkmadım. Yönetime talip olurken de tek başıma olduğumu söylemedim. Önemli olan Aliağa'nın esnaf, işçi, kadın, genç ve tüm bireylerinin kendi talepleri etrafında belediyeyi sahiplendiği, STK'larının, siyasi partilerinin ve derneklerinin de söz sahibi olduğu bir yönetim şekli kurguluyoruz. 'Ben yapacağım' değil 'Biz Yapacağız' diyoruz. Başta partim olmak üzere yerellerden görüşlerin alındığı, mahalle temsilcilerinin yönetimde söz sahibi olduğu, hatta belediyenin bu konuda bir AR-GE biriminin de oluşturacağı bir yönetim anlayışımız var. Aliağa'nın tamamen kentleşmesi adında da projeler hazırlanmalı. Toplumun ihtiyaçlarına göre uzmanlar tarafından projelerin hazırlanması taraftarıyım. Ben seçildiğim zaman kapalı kapılar ardında belediye yöneten bir belediye başkanı olmayacağım. Tıpkı bugünkü gibi bir belediye çalışanı olarak başkanlık görevimi sürdüreceğim.” ifadelerinde bulundu.

"Esas adayım CHP'dir”

CHP'nin bu yerel seçimlerde Aliağa Belediyesini kazanmasının Aliağalılar için çok önemli olduğunu, adaylık sürecinde kim belirlenirse belirlensin bunu göz önünde bulunduracağını söyleyen Remzi Özcan "Partimin öncelik olduğunu, esas adayımın CHP olduğunu daha önceki açıklamalarımda da belirttim. Bu yola Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir neferi olarak çıktım. Aliağa'nın hak ettiği yönetime kavuşması için el birliği ile çalışıyoruz. Parti Genel Merkezimiz kimi aday olarak belirlerse belirlesin onun arkasında, onunla birlikte çalışacağım. Gönlümden geçen elbette 2019 yerel seçimlerinde Aliağalıların temsiliyetini kazanmaktır. CHP kırgınlık ve kızgınlık sonucu ayrılık süreçlerinden geçti. Benim de dahil olduğum aday adayları arasında artık kırgınlık söz konusu bile olamaz” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER