KERKÜK İLAHİ GRUBU ALİAĞA'DA SAHNE ALDI

KERKÜK'TEN SELAMLARLA GELDİLER

30 Mayıs 2018 00:28 aliaga 51
KERKÜK İLAHİ GRUBU ALİAĞA'DA SAHNE ALDI
On bir ayın sultanı Ramazan'ın manevi huzurunu geleneksel etkinliklerle yaşatan Aliağa Belediyesi, Kerkük İlahi Grubunu Aliağalılarla buluşturdu.

Aliağa Belediyesi tarafından düzenlenen “Aliağa'da Ramazan” etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor. Her akşam iftardan sonra üç farklı mahallede gerçekleştirilen etkinlikler, Ramazan ayının manevi atmosferini doya doya yaşatıyor.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler kapsamında Kerkük Türkmen İlahi Grubu Sanat Sokağı'nda sahne aldı. Grup üyeleri seslendirdikleri ilahiler ve ağıtlarla Aliağalılara duygu dolu anlar yaşattı. Kerkük İlahi Grubu programına Kur'an tilavetiyle başladı. İzleyiciler okunan ilahiler ve ezgilere zaman zaman eşlik etti. İlahilere eşlik eden semazen ise geceye renk kattı.


KERKÜK'TEN SELAMLARLA GELDİLER
Kerkük'ten, Türkmeneli'nden selam getirdiklerini belirten Kerkük İlahi Grubu'nun lideri Şeyh Adil Mahmut Mollaoğlu, “İftarımızı açtığımızda sizler için ellerimiz duadadır. Rabbim bu cennet vatanın huzurunu bozmasın. Bu cennet vatana zeval vermesin. Dünyanın dört bir yanındaki mazlumlar sizlerden güç alıyor. Çanakkale savaşında Kerkük'ten, Erbil'den, Telafer'den gelen dedelerimiz bir siperde yan yana şehit oldular. Ne mutlu ki buraya kardeşlerimizin yanına geldik. Kardeşlerimizin himayesindeyiz. Bu mağfiret günlerinde rabbim orucumuzu kabul etsin” dedi.


YENİ ŞAKRAN'DA MARMELAT VE MEDDAHA YOĞUN İLGİ
Yetenek Sizsiniz Türkiye'nin gözde kuklası Marmelat ise Yeni Şakran Düğün Salonu'nda sahne aldı. Eğitmen Çiğdem Dağtekin'in Kukla Marmelat ile yaptığı Vantrolog gösterisi çocukları kahkahaya boğdu. Şovuyla kendisine hayran bırakan Eğitmen Çiğdem Dağtekin ve Marmelat kukla sık sık alkış aldı. Marmelat kukla gösterisinin ardından gerçekleştirilen meddah gösterisi de izleyicilerden beğeni topladı.